DK: Conga vratio Francuze u igru – 1:1

Tenis 24. nov 201718:37 > 18:38
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Francuski teniser Žo-Vilfrid Conga pobedio je Belgijanca Stiva Darsisa i tako doneo svojoj reprezentaciji izjednačenje u finalu Dejvis kupa.

Conga je na stadionu „Pjer Moroj“ slavio protiv Darsisa sa 6:3, 6:2, 6:1, posle jednog sata i 46 minuta.

Prethodno su Belgijanci poveli trijumfom Davida Gofana nad Lukom Pujem u tri seta.

Francuz, trenutno 15. teniser sveta, bio je potpuno dominantan u duelu sa Darsisom, koji je kako vreme odmicalo imao sve manje šansi. Belgijanac tokom celog meča nije imao nijednu šansu za brejk, dok je Conga iskoristio šest od 11 prilika da rivalu oduzme servis.

Koliko je francuski teniser bio dominantan najbolje govori podatak da je osvojio 33 poena više tokom celog meča od Darsisa. Imao je pet vinera više od protivnika, a tri neiznuđene greške manje.

Prvi set je bio najneizvesniji, a Conga je brejk napravio u petom gemu i od tada je u potpunosti kontrolisao rezultat. Drugi set je započeo serijom 4:0, posle koje Darsis nije uspeo da se vrati, a Belgijanac je svoj jedini gem u trećem setu osvojio na samom startu pre Conginog niza do kraja susreta.

Za subotu je zakazan dubl meč, a tada će boje domaćina braniti Rišar Gaske i Pjer-Ig Erber, dok će se na drugoj strani mreže naći Ruben Bemelmans i Joris de Lore.

U nedelju su na programu preostali mečevi u singlu, prvi će igrati Conga i Gofan, a potom Puj i Darsis.