London: Anderson rutinski savladao Nišikorija

Tenis 13. nov 201814:47 > 14:53
Clive Brunskill Getty Images Sport

U drugom kolu grupe Lejton Hjuit završnog Masters turnira u Londonu Kevin Anderson je rutinski pobedio Keija Nišikorija rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:1.

Dvojica tenisera sastala su se treći put u poslednje četiri sedmice. Južnoafrikanac je slavio u finalu Beča sa 6:3, 7:6, dok je Nišikori bio bolji u trećem kolu Mastersa u Parizu sa 6:4, 6:4.

Anderson je do današnjeg trijumfa stigao posle sat vremena igre, tokom kojih je pokazao ubedljivu dominaciju na terenu. Pitanje je da li bi tako lako stigao do pobede da je japanski teniser bio iole na svom prepoznatljivom nivou, zahvaljujući kome je u prvom kolu slavio protiv Rodžera Federera sa 2:0.

U prvom singl meču u utorak priliku da prvi servira imao je Anderson, koji je to iskoristio i dobio prvi gem. Kevin nastavlja sa dobrim igrama i posle greške prilikom servisa Nišikorija dobija i drugi gem u prvom setu.

Bez greške u servisu šesti teniser sveta dobija i treći gem. Južnoafrikanac posle druge brejk lopte dobija i sledeći gem. Nikad brže osvaja i peti, dok je Nišikori bio bez prilike za servis. Sedam minuta kasnije, tokom kojih je deveti teniser sveta imao priliku da servira, desio se možda i prelomni trenutat na meču. Izgubio je servis i pomogao Andersonu da osvoji prvi set.

Kevin je dobru igru nastavio i u drugom setu, u kome je uzeo prvi gem. Japanski teniser i kada je dobio priliku da servira grešio je, tako da je posle Andersonovog vođstva od 5:0 u drugom setu uspeo da dobije tek jedan gem za 5:1, posle čega je Jufnoafrikanac meč priveo kraju rutinski.

Anderson u četvrtak od 15 časova igra protiv Rodžera Federera, dok u istom terminu Nišikori igra protiv Dominika Tima. Direktne prenose svih mečeva možete ekskluzivno gledati na kanalima Sport Kluba.