Tim nastavlja da razbija maler u Kanadi, pao i Čilić

Tenis 08. avg 201920:06 > 20:17
Alex Pantling/Getty Images

Hrvatski teniser Marin Čilić nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Rodžers kupa, pošto je poražen od Dominika Tima u dva seta 7:6, 6:4.

Do ove godine Tim nije dobio nijedan meč u Kanadi, a ovog leta evo već dva. Posle Šapovalova, kojeg je savladao u tri seta, pao je i Marin Čilić. Ovog puta bila su mu dovoljna dva seta. Čilić je u prvom setu imao veliku šansu, četiri brejk lopte u sedmom gemu, od čega tri vezane. Međutim, nijednu nije iskoristio i Tim se izvukao, a potom i dobio taj brejk 9:7, u kojem je bilo čak sedam mini brejkova.

U drugom setu Čilić je ponovo imao prvi brejk lopte i to tri u drugom gemu. Austrijanac se ponovo spasao, ali je već u narednom dobio istu priliku, koju je on, za razliku od Čilića, iskoristio. Taj brejk je držao do kraja i na kraju izborio plasman među osam najboljih.

Timu će naredni protivnik biti Danil Medvedev, koji je u dva seta po 6:3 savladao Čileanca Garina.