Kraj za Donu – Belinda u polufinalu US Opena

Tenis 04. sep 201919:58 > 19:59
Elsa/Getty Images

Hrvatska teniserka Dona Vekić nije uspela da se plasira u svoje prvo polufinale Gren slema, pošto je poražena od Švajcarkinje Belinde Benčić u četvrtfinalu US Opena.

Benčićeva, koja je postavljena za 13. nosioca u Njujorku, slavila je u tom duelu sa 7:6 (7:5), 6:3, posle jednog sata i 40 minuta igre.

U borbi za finale Belindu čeka susret sa pobednicom duela između Kanađanke Bjanke Andresku i Elize Mertens iz Belgije.

Na taj način, Vekićeva nije uspela da stigne do svog prvog polufinala na nekom Gren slemu, ali je svakako ostvarila najveći uspeh na najvećim turnirima. S druge strane, Belindi je predstojeće polufinale prvo u karijeri i popravila je najbolji rezultat na Gren slemovima, koji je prethodno postavila na svom debiju u Njujorku 2014. godine, kada je eliminisana u četvrtfinalu.

Sam početak meča je protekao u izjednačenoj igri, a nijedna teniserka nije bila baš sigurna na svom servisu. Dona je prva stigla do brejka, u devetom gemu, ali je odmah potom ispustila svoj servis, da bi Benčićeva dva gema kasnije imala i šansu da završi set. Vekićeva se tada odbranila i izborila taj-brejk, u kojem je posle mnogo preokreta švajcarska teniserka iskoristila treću set loptu.

Drugi set je ličio na prvi, ali je Benčićeva vrlo brzo preuzela skoro pa potpunu kontrolu. Dona joj je odbranila dve brejk šanse u četvrtom gemu, na šta je Švajcarkinja odlučno odgovorila i vezala narednih osam poena, a zatim bez problema povela 5:3. Dona je u narednom gemu servirala za ostanak u meču, pružila je veliki otpor rivalki, odbranila je dve meč lopte, ali treću nije mogla.