Novak slomio Raonića, sledi Federer

Tenis 28. jan 202009:35 > 12:48
Morgan Hancock/Getty Images

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena pobedom nad Milošem Raonićem sa 3:0.

Branilac trofeja je za dva sata i 52 minuta srušio Kanađanina crnogorskog porekla po setovima 6:4, 6:3, 7:6(1) i u borbi za finale igraće protiv Rodžera Federera, koji je posle velikog preokreta pobedio Tenisa Sandgrena.

Biće to prilika za Srbina da sačuva stoprocentan učinak u polufinalnim mečevima u Melburnu, pošto je do sad slavio u svih sedam pokušaja.

Takođe, u tim slučajevima je uvek uzimao i trofej.

Novak je sigurnom igrom tokom sva tri seta, bez ijednog izgubljenog gema na svoj servis, sačuvao maksimalan skor protiv 35. reketa sveta i sad ima svih 10 trijumfa.

U prva dva seta mu je bio dovoljan po brejk da dođe do slavlja.

U prvom je to učinio iskoristivši tek četvrtu brejk loptu u poslednjem gemu, i to pošto je ranije tokom seta propustio pet, da bi u drugom krunisao dobru igru u četvrtom gemu i brejknuo protivnika.

Treći set predstavljao je znatno teži posao za srpskog igrača. Raonić je odlično servirao (na kraju 18 asova) i ovoga puta nije dozvolio Đokoviću da mu oduzme servis. Najbliži tome Novak je bio u 11. gemu, kad je propustio četiri brejk lopte.

Taj brejk se ispostavio kao rutina sa aktuelnog šampiona. Uzeo je prva tri poena i potom rutinski priveo posao kraju.

Tok meča Đoković – Raonić mogli ste da pratite uz NAŠ PORTAL.

Đoković je odlično počeo duel, sjajno je servirao od starta i osvojio je 12 poena zaredom na svoj servis.

Lako je Srbin mogao i do brejka u ranoj fazi, ali je u četvrtom gemu propustio tri brejk lopte.

Imao je Srbin jednu šansu da oduzme servis rivalu i u šestom gemu, da bi u narednom dopustio Raoniću prvu brejk loptu u meču. Servis je, ipak, sačuvao – 4:3.

Ono što je Novak propustio u prethodna dva navrata nije u poslednjem gemu prvog seta.

Bio je to izuzetno dramatičan gem u kojem je Raonić spasao tri brejk i set lopte, pre nego što je Đoković zadao konačan udarac i osvojio set.

Đoković – Raonić 6:4 (prvi set)

Za razliku od prvog, u drugom setu je Đoković odmah iskoristio priliku da oduzme servis protivniku.

U četvrtom gemu je Đoković krunisao treću brejk loptu i potom kompletiranim brejkom poveo sa velikih 4:1.

Uspeo je Raonić da osvoji naredni gem i smanji zaostatak, ali je Novak zatim, posle dosta problema, došao na korak do osvajanja drugog seta – 5:2.

Uzeo je kanadski igrač naredni gem bez izgubljenog poena i produžio set, međutim, samo za kratko. Srbin je bez problema rešio servis gem i rutinski došao do dupliranog vođstva u setovima.

Đoković – Raonić 6:4, 6:3 (drugi set)

Prvi do brejk lopte u trećem setu stigao je Raonić, ali je Đoković sačuvao servis i poravnao na 1:1.

U nastavku seta nije bilo šansi za brejkove. Oba tenisera su igrala sigurno na svoje servis gemove, pa je posle osmog gema rezultat 4:4.

Ista slika viđena je i u narednom gemu, pa je Raonić bez izgubljenog poena u njemu prebacio odgovornost na Novaka koji servirao za ostanak u setu.

Uspeo je Đoković u tome, a zatim je imao veliku šansu da dođe do brejka. Imao je aktuelni šampion čak četiri brejk lopte, ali je Raonić sjajnim servisima uspeo da sačuva prednost – 6:5.

Novak je na siguran način osvojio i sledeći servis gem i poslao set u taj brejk.

Tamo je Đoković dominirao od starta, poveo sa 3:0, potom i sa 6:1, i na siguran način se plasirao u polufinale.

Đoković – Raonić 6:4, 6:3, 7:6(1) (treći set)