Aleksandra Krunić u drugom kolu US opena

Tenis 30. avg 202208:48 0 komentara
Reuters/Peter Cziborra

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo glavnog žreba US opena pošto je rezultatom 2-0 savladala Ruskinju Jelinu Avanesijan.

Po setovima bilo je 6:4, 6:4 za 29-godišnju Krunić posle 83 minuta tenisa u Njujorku.

*Započeo „poslednji ples“: Serena izbacila Danku

U narednom kolu Aleksandra će biti velika autsajderka jer će joj protivnica biti nekadašnja osvajačica Rolan Garosa, a sada 23. na WTA listi – Barbora Krejčikova iz Češke. Ona je rezultatom 6:0, 6:4 pobedila 200. na svetu – kvalifikantkinju Fernandu Kontreras Gomez iz Meksika.

Krunić je na US openu ostvarila najbolji rezultat karijere kada govorimo o grend slem turnirima – još 2014. godine igrala je četvrto kolo na Flašing medouzu.

Avanesijan je 138. na svetu, a do meča sa Aleksandrom stigla je kroz kvalifikacije – tu je bila bolja od Pigosi, Čvalinske i Učidžime.

U prvom setu Krunićeva je povela sa 3:0 napravivši dva brejka. U šestom i sedmom gemu viđena je razmena brejkova, ali je Srpkinja zadržala prednost i čak dopustila rivalki da napravi još jedan brejk (osmi gem), ne ugrozivši ishod seta.

Drugi set je takođe doneo borbu, iako je Aleksandra opet prva oduzela servis protinvici na samom startu. Vraćala je dvaput prednost brejka Avanesijan, ali ključno oduzimanje servisa Krunićeva kompletira u devetom gemu, posle čega na svoj servis koristi prvu meč-loptu za pobedu.