Čilić se mučio, ali prošao u drugo kolo Kvinsa

Tenis 13. jun 202220:56 0 komentara
Marin Čilić
REUTERS/Denis Balibouse

Dobar start Marina Čilića u Kvinsu. Uspeo je hrvatski teniser da ostvari pobedu protiv domaćeg tenisera Lijama Broudija u tri seta 6:1, 4:6, 7:5.

Kako je krenuo, očekivalo se da će Čilić brzo završiti meč. Prvi set je odradio uraganski – 6:1 i mirisalo je na laku pobedu.

Međutim, Britanac se nije predao. Čak i kada je Hrvat prvi došao do brejka u drugom setu i poveo 3:2. Odmah je Broudi uzvratio, izjednačio na 3:2. To je bio početak jedinog lošeg Čilićevog perioda, kada je u naredna četiri osvojio samo jedan gem, a i u njemu je spasavao brejk lopte. Ipak, nije uspeo da spasi set i Brejdi je izjednačio na 1:1.

U trećem setu rovovska borba, ali je Čilić ipak napravio brejk u finišu i na kraju uspeo da osvoji set i prođe dalje. U narednoj rundi čeka ga Bulbik, kome je Muzeti predao posle prvog seta koji je Kazahstanac dobio 6:3.

Ostali rezultati: Opelka – De Minor 0:2 (4:6, 4:6), Ramos-Vinjolas – Davidovič Fokina 0:2 (5:7, 4:6), Fric – Drejper 0:2 (3:6, 2:6), Dimitrov – Nori 2:1 (6:7, 6:1, 6:4).