Đere zaustavljen u Nur-Sultanu

Jared C. Tilton/Getty Images

Srpski teniser Laslo Đere poražen je na startu ATP turnira serije 500 u Nur-Sultanu. Od njega je bolji bio Andrej Rubljov u dva seta 6:4, 6:3.

Đereu nikako ne leži Rubljov. Posebno ne ove godine. Ovo im je bio treći susret u 2022. i sva tri puta slavio je Ruski teniser.

Imao je Đere svojih šansi. U prvom redu u sedmom gemu, kada je na servis Rubljiva stekao tri vezane brejk lopte. Međutim, Rus je dobio pet vezanih poena i spasao se. Još jednom je srpski teniser morao na teži način da nauči da se ovakve prilike moraju iskoristiti jer onda sledi surova kazna.

A ona je bila najsurovija moguća. Prvi brejk loptu koju je stekao Rubljov je iskoristio, a kako je to bila ujedno i set lopta, došao je do vođstva. U drugom setu je odmah na startu napravio brejk, koji je čuvao do kraja i tako zabeležio novu pobedu.

Sada je u međusobnom skoru 4:1 za Rubljova, a jedinu pobedu Đere je zabeležio još 2016. Naredni rival Rubljovu je Žižen Žang, koji je u tri seta posle preokreta savladao Karaceva 4:6, 6:4, 6:1.

Ostali rezultati: Van de Zandshulp – Žukajev 2:0 (6:1, 6:1), Manarino – Vavrinka 2:1 (1:6, 6:2, 6:3), Ćerundolo – Hurkač 0:2 (2:6, 6:7), Ože-Alijasim – Bautista Agut 0:2 (4:6, 6:7).

Mečeve ATP turnira u Nur-Sultanu, na kojem učestvuje i Novak Đoković, možete pratiti na kanalima Sport Kluba u SBB mreži, kao i na EON platformi.