Đoković u sjajnom meču nadigrao Pospišila za polufinale Tel Aviva

Tenis 30. sep 202217:26 4 komentara
Novak Đoković
REUTERS/Nir Elias

Novak Đoković plaisrao se u polufinale ATP turnira u Tel Avivu pobedom protiv Vasika Pospišila u dva seta.

Đoković je pobedu upisao nakon skoro dva sata igre, a slavio je rezultatom 7:6, 6:3.

Bez brejka, ali i bez brejk prilike protekao je prvi set. Imao je Đoković dva puta priliku da dođe do šanse za brejk u sedmom gemu, ali Pospišil ni to nije dozvolio.

Đoković je na kraju prvi set u svoju korist rešio u taj brejku, ali ni ovaj deo seta nije protekao bez borbe. Novak je poveo 4:0, ali se Vasik vratio u igru i naterao Đokovića da napravi i treći mini brejk kako bi osvojio prvi set.

Drugi set je bio prilična suprotnost prvom. Novak je već u prvom gemu spasao jednu brejk loptu, a sam je do brejka došao u drugom gemu.

Pa ni to nije bilo dovoljno. Pospišil je vratio brejk u petom gemu, ali je novi pretrpeo u osmom kada je Novak poveo 5:3 i u narednom gemu na svoj servis potvrdio plasman u polufinale.

U borbi za finale rival će mu biti Roman Safiulin.

Mečeve iz Tel Aviva pratite samo na kanalima Sport Kluba.