Fric bez goriva posle Zvereva, Basilašvili u finalu

Tenis 17. okt 202110:06 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Nikoloz Basilašvili će igrati finale Mastersa u Indijan Velsu. On je u dva seta dobio Tejlora Frica, 7:6 i 6:3.

Tejlor Fric je samo dan ranije imao najveću pobedu u karijeri kada je spasivši meč lopte dobio Sašu Zvereva 2:1. Ipak u subotu je poražen u polufinalu od Nikoloza Basilašvilija koji je takođe imao veliki trijumf u četvrtini finala gde je izbacio Stefanosa Ciciapasa.

U prvom setu nije bilo niti jednog brejka, a Basilašvili je bio u opasnosti da taj set izgubi jer je pri rezultatu 5:4 za Tejlora i 6:5 za Tejlora servirao loše. Tada je Fric imao tri brejk šanse koje su bile tri set lopte ali je uspeo Nikoloz da se izvuče i da izbori taj brejk. U njemu je bilo veoma neizvesno, ali je na kraju Gruzijac slavio 7:5.

U trećem setu je opet Fric prvi imao brejk šanse koje nije iskoristio da bi mu se prvi izbgubljeni servis desio sredinom seta. Poveo je Basilašvili 4:2, zatim i 5:2. Imao je malo problema da završi meč, čak tri meč lopte nije iskoristio pa je Fric propustio dve brejk šanse u poslednjem gemu, ali ipak narednu priliku Basilašvili nije ispustio. Dobio je set 6:3 i prošao u finale.

Mnogo bolji servis je na ovom meču imao Tejlor Fric koji je odservirao čak 11 asova naspram tri koliko je imao Nikoloz. Ipak Nikoloz je imao mnogo bolji procenat prvog servisa, a glavna stvar je bila i činjenica da je Amerikanac imao očajnu realizaciju brejk lopti. Nije iskoristio niti jednu od sedam šansi da oduzme servis protivniku.

Nikolozu Basilašviliju je finale sa Kamerunom Norijem prvo u karijeri kada se radi o kategoriji iz serije 1000. On ima pet ATP titula u karijeri, a ove godine je osvojio dve – u Kataru i Minhenu.