Kasper Rud izbacio Nadala i obezbedio polufinale završnog mastersa

Tenis 15. nov 202223:38 3 komentara
Kasper Rud
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

U drugom meču drugog kola Zelene grupe ATP finala u Torinu Kasper Rud je u tri seta savladao Tejlora Frica i tako obezbedio prolaz u polufinale i prvo mesto u grupi.

Glavna vest dana Zelene grupe je drugi poraz Rafaela Nadala koji je praktično označio eliminaciju. A ona je ozvaničena kada je Kasper Rud osvojio prvi set protiv Frica.

Da će tako biti bilo je jasno na samom startu meča, pošto je Norvežanin odmah napravio brejk i poveo 2:0. Do kraja seta je čuvao taj brejk prednosti i osigurao osvajanje seta, što je označilo ispadanje Nadala.

U drugom setu gotovo istom merom uzvratio je Tejlor Fric – 6:4. Odluka je pala u trećom setu i to u taj brejku. Rud je poveo 5:1, imao je i dve vezane meč lopte. Ali se Fric čudesno vratio i izjednačio na 6:6. Ipak, Rud je dobio naredna dva poena i ostvario drugu pobedu i obezbedio ne samo plasman u polufinale već i prvo mesto u grupi.

Sa druge strane Fric će u poslednjem kolu u direktnom duelu protiv Feliksa Ože-Alijasima odlučivati ko će biti drugi polufinalista. Taj meč na programu je u četvrtak.

Mečeve iz Torina možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba u SBB mreži, kao i na EON platformi.