Ko će sa Noletom u polufinale? Cicipas pobedio Medvedeva – odluka u petak

Tenis 16. nov 202223:58 0 komentara
Stefanos Cicipas
xMarcoxCanonierox via Guliver Image

Grčki teniser Stefanos Cicipas u drugom kolu "crvene grupe" završnog ATP mastersa u Torinu pobedio je Danila Medvedeva i tako ostao u trci za plasman u polufinale.

Treći igrač sveta u dva seta je bio bolji od velikog rivala 6:3, 6:7 (11), 7:6 (1) za nešto manje od dva i po časa provedenih na terenu.

Ruski teniser je posle drugog poraza izgubio i teoretske šanse da se nađe među četiri najbolja u Torinu. Na startu je izgubio od Andreja Rubljova 2-1, koji će u petak u duelu sa Cicipasom odlučiti ko će u polufinale.

Ranije danas plasman u polufinale obezbedio je Novak Đoković, koji je u prva dva kola bio bolji od Cicipasa i Rubljova, a u petak se sastaje sa Medvedevom.

Cicipas je odlično odigrao prvi set, već u drugom gemu napravio je brejk i potom sigurno održavao prednost.

U drugom setu obojica igrača bila su više nego sigurna na svoj servis, nije viđena nijedna brejk lopta i odluka je pala u sjajnom tajbrejku.

Medvedev je poveo 4:1, međutim, dozvolio je rivalu da osvoji četiri uzastopna poena i preokrene na 5:4. Cicipas je ubrzo, kod rezultata 6:5, došao do prve meč lopte, kasnije je imao još dve, međutim, Rus je sve izdržao i posle sat vremena velike borbe izjednačio na 1-1 u setovima.

Publika u Torinu je uživala u odličnom tenisu, a kada je Medvedev oduzeo servis protivniku za 4:3 činilo se da je blizu trijumfa i ostanka u trci za plasman u polufinale. Ipak, Cicipas je u gemu u kome je Medvedev servirao za trijumf napravio brejk i set uveo u tajbrejk u kome je „počistio“ protivnika.

U „zelenoj“ grupi Kasper Rud se već plasirao u polufinale, a o drugom putniku će u direktnom duelu u četvrtak odlučivati Feliks Ože-Alijasim i Tejlor Fric.

Završni turnir iz Torina gledajte na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.