Krajinović preživeo tri meč lopte pa pobedio Karaceva

Tenis 07. feb 202317:03 0 komentara
Quinn Rooney/Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Monpeljeu.

Krajinović je u prvom meču na turniru, nakon preokreta i tri odigrana seta savladao Aslana Karaceva. Po setovima je bilo 3:6, 7;6, 6:2. Meč je trajao dva sata i šest minuta.

Jedna brejk lopta i jedan brejk je odlučili su prvi set. Karacev je bio taj koji se našao u prilici da oduzme rivalu poen na njenog servis i iskoristio je to u četvrtom gemu, za vođstvo 3:1. Krajinović je spasao jednu set loptu pre nego što je Rus završio posao u prvom delu meča.

U drugom setu je Krajinović imao četiri brejk lopte, u dva različita gema, ali je na kraju sve moralo da bude rešeno u tajbrejku. Nije izgledalo dobro za Krajinovića, morao je da spasi tri meč lopte kako bi se izvukao iz nezgodne situacije da bi na kraju uveo duel u treći set dobivši tajbrejk rezultatom 9:7.

Karacev je imao dve prilike za brejk već u prvom gemu odlučujućeg seta, a ako je on propustio svoje šanse, Krajinović nije. Napravio je prvi od dva brejka u trećem gemu, dodao još jedan u sedmom i svojim servisom sigurno potvrdio plasman u drugo kolo.

Naredni rival Krajinoviću će biti bolji iz duela u kome se sastaju Benžamin Bonzi i Lorenco Sonego.