Krajinović uz Novakovu podršku do drugog kola u Melbrunu

Tenis 09. feb 202106:36 > 06:38 1 komentar
Filip Krajinović
Cameron Spencer/Getty Images

Srpski teniser Filip Krajinović uspešno je startovao na Australijan Openu pošto je u prvom kolu savladao 'laki luzera' iz Holandije Robina Hasea rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (4), 6:3, 4:6, 6:2.

Dvadesetosmogodišnjem igraču bilo je potrebno dva časa i 16 minuta da u drugom međusobnom duelu savlada 197. tenisera sveta i revanšira mu se za poraz iz Sinsinatija 2018.

Krajinović, koji je postavljen za 28. nosioca u Melburnu, u drugom kolu sastaće se sa Pablom Anduharom iz Španije, koji je eliminisao Francuza Kventina Halisa 6:4, 7:5, 7:5.

Srbin je iskoristio četiri od sedam brejk lopti, dok je njegov rival imao stopostotan učinak – 2/2.

Novak Đoković

U prvom setu Filip je napravio brejk za 4:3, Hase je uzvratio za 5:5 i u taj-brejku je vodio 3:0, međutim, 33. igrač sveta je napravio seriju 7:1 i poveo sa 1:0. U drugom setu je brejk u šestom gemu bio dovoljan Krajinoviću da duplira prednost, ali se Holanđanin nije predavao. Hase je u poslednjem gemu trećeg seta po drugi put napravio brejk i meč uveo u četvrti set.

Neočekivani scenario nije poremetio Krajinovića, koga je sa tribina bodrio Novak Đoković, i uz dva oduzeta seta poveo je 4:1 i prelomio meč u Melburnu.

Srbin je 2019. plasmanom u treće kolo ostvatio najbolji rezultat na prvom Gren slem turniru u sezoni.

Šveđanin Mikael Imer je bio bolji od 30. igrača sveta, Poljaka Huberta Hurkača 3:2, po setovima 3:6, 6:3, 3:6, 7:5, 6:3, dok je Pablo Kuevas savladao Andreasa Sepija 3:1 (6:4, 4:6, 6:3, 6:2).