Lajović izgubio praktično dobijen meč

Tenis 29. jul 202214:00 2 komentara
Dušan Lajović
REUTERS / AP Photo/Darko Vojinovic

Srpski teniser Dušan Lajović servirao je za pobedu, ali je izgubio u četvrtfinalu turnira iz serije 250 u Kicbilu od Austrijanca Filipa Mišolića sa 2:6, 7:6 (7-5), 6:3.

Trebalo je taj meč da bude odigran u četvrtak, ali je pomeren zbog kiše. Zato će Mišolić na teren opet kasnije tokom dana – rival u polufinalu mu je Nemac Janik Hanfman, koji je u tri seta bio bolji od Dominika Tima.

Mišolić je dobio Dutru Silvu i Anduhara na svom ATP debiju, ali nije uspeo da priredi i treće iznenađenje u nizu.

U trećem gemu je Lajović došao do brejka, da bi u narednom spasao dve brejk lopte za 3:1. Do kraja seta Duci je bio nadmoćan, set je završio sa 12 uzastopno osvojenih poena za 6:2.

I u drugom setu je Lajović u trećem gemu napravio brejk, da bi se u šestom suočio sa brejk loptom – hrabro je napao i uspeo da je anulira, te je ubrzo poveo sa 4:2.

Činilo se da će Duci privesti meč kraju, ali je užasno započeo gem u kojem je servirao za meč, prvog servisa nije bilo – 0-40. Spasao je Lajović dve brejk lopte, na trećoj se igrao dug poen koji je Mišolić završio sjajnom bekhend paralelom za 5:5.

Pao je potpuno Duci, ali je na vreme uspeo da se probudi i da servisima izvuče taj brejk, iako je Mišolić imao 15-40 i dve vezane set lopte.

Nadoknadio je Lajović zaostatak od 1-4 u taj brejku, došao do 5-5, da bi u tom poenu izabrao pogrešnu stranu posle drop šota Mišolića. Na set lopti se Lajović okliznuo, a 20-godišnji Austrijanac izjednačio u setovima.

Koji minut kasnije, 20-godišnjak je napravio još jedan brejk i došao do pobede vredne polufinala na svom ATP debiju.