Lajović nije mogao protiv Alkaraza

Tenis 26. mar 202323:15 11 komentara
Kelly Defina/Getty Images

Karlos Alkaraz je pobedio Dušana Lajovića u trećem kolu Mastersa u Majamiju u dva seta. Bilo je 6:0 i 7:6 za prvog tenisera sveta.

Prvi set je trajao svega 32 minuta. Alkaraz je odmah krenuo u žestokom ritmu jer je tri puta uzeo brejk rivalu, mada ni Duci nije bio sasvim bez prilike jer je pri prvom servis gemu Karlosa Alkaraza imao brejk šansu. Nije je iskoristio i tako je dao Karlosu šansu da se razigra. Nije Lajović zaslužio da završi na nuli, bar je bio takav utisak ali je rezultat ipak bio 6:0.

Tek je na startu drugog seta Lajović uzeo prvi gem na svoj servis, ali je ubrzo i izgubio servis. Iako je delovalo da će prvi teniser sveta lako privesti meč kraju Dušan je napravio brejk i to u desetom gemu kada je izjednačio na 5:5. Ušlo se u taj brejk.

U njemu je Karlos bio mnogo agresivniji i dodao je gas kada mu je bilo to najpotrebnije. Poveo je 4:1 i bez ikakvih problema je potom došao i do četiri meč lopte. Posle malih problema, tek četvrtu je Španac iskoristio i tako je prošao u treće kolo gde ide na Tomija Pola koji je u dva seta savladao Davidoviča Fokinu.

Lajović je inače treći put u tridesetak dana izgubio od Alkaraza i u svakom do njih je imao solidnu igru.