Medvedev se mučio sa Belorusom, ipak u polufinalu

Tenis 10. jun 202219:421 komentar
Danil Medvedev
Izvor: Image ID: 1012534696 via Guliver

Ruski tenis Danil Medvedev, koji će uskoro izbiti na čelo ATP liste, plasirao se u polufinale ATP turnira u holandskom Hertogenbošu pošto je rezultatom 2-0 pobedio Belorusa Ilju Ivašku.

Mečeve sa ovog turnira pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Po setovima bilo je 7:6 (8), 6:4 za Moskovljanina posle gotovo dva časa tenisa. Naredni protivnik Medvedevu biće Francuz Adrijan Manarino, koji je sa 2-1 u setovima eliminisao Brendona Nakašimu iz SAD.

*Hertogenboš: Momak sa vajld kardom igra tenis života

U duelu dvojice igrača na holandskoj travi, slavio je veliki favorit, ali zbog suspenzije Vimbldona nijedan od aktera ovog duela neće moći da kruniše ovaj deo sezone nastupom na Vimbldonu.

Meč sa Ivaškom bio je veliki izazov za Medvedeva – viđena je velika borba. U prvom setu odigrana su četiri vezana gema u kojima je dobijao teniser koji je primao servis, a Ivaška je imao i jednu set-loptu pri vođstvu 6:5 na Danilov servis. Imao je novu set-loptu u taj-brejku, ali ih je imao i Medvedev – iskoristio je treću.

U drugom setu ključni brejk Rus pravi u desetom gemu za pobedu – osvojio je taj gem bez izgubljenog seta.

U drugom polufinalu igraće domaći teniser Tim van Rijthoven, koji sa specijalnom pozivnicom pruža fantastične partije, a rival će mu biti deveti igrač sveta Feliks Ože-Alijasim.

Kanađanin je u petak rezultatom 7:6 (5), 6:4 porazio Rusa Karena Hačanova, 23. igrača planete. Biće ovo treće polufinale u sezoni za 21-godišnjaka iz Montreala, koji je odlično nastupao i na Rolan Garosu, gde je pružio ogroman otpor kasnijem šampionu Rafaelu Nadalu.

Turnir u Den Bošu održava se od 1990. godine, pripada seriji ATP 250, podloga je travnata, igra se na otvorenom, a u prethodne dve godine takmičenje nije održavano zbog antikovid mera. Poslednji šampion bio je Francuz Adrijan Manarino, koji je još 2019. u finalu pobedio Džordana Tompsona.