Medvedev zakazao sudar sa Fricom

Tenis 18. avg 202221:46 0 komentara
Dylan Buell/Getty Images

Danil Medvedev, prvi reket sveta, izborio je mesto u četvrtfinalu turnira iz Masters serije u Sinsinatiju.

Rus se mučio, ali je u dva seta uspeo da slomi otpor Kanađanina Denisa Šapovalova 7:5, 7:5 za sat i 46 minuta.

U prvom gemu, već u trećem gemu Medvedev dolazi do brejka. Prednost je održavao do osmog kada je Šapavolov uspeo da oduzme servisu Rusu i poravna na 4:4.

Odluka je pala u najdužem 11.gemu kada je Medvedev iskoristio četvrtu šansu za brejk, poveo 6:5 i onda rutinski na svoj servis osvojio prvi set.

U nastavku je viđen gotovo identičan scenario. Rus oduzima servis rivalu u 11. gemu i dolazi do očekivanog trijumfa.

Rival za mesto u polufinalu biće mu Tejlor Fric. Amerikanac je posle preokreta savladao Andreja Rubljova 6:7, 6:2, 7:5. Ovim porazom Rubljov će posle duže vremena ispasti iz deset najboljih na svetu.

Lako je među osam najboljih prošao i Grk Stefanos Cicipas, koji je sa 6:3, 6:3 dobio Argentinca Švarcmana.

Sve mečeve iz Sinsinatija možete da pratitet na kanalima Sport kluba.