Napulj: Kecmanović u četvrtfinalu, kraj za Đerea

Tenis 20. okt 202220:18 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Miomir Kecmanović se plasirao u četvrtfinale u Napulju, Laslo Đere je zaustavljen u osmini finala.

Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Napulju.

Satima je čekao Kecmanović da njegov duel dođe na red, a na kraju nije odigrao ni ceo set pre nego što je Korentin Mute predao meč.

Vodio je Kecmanović, koji je u Napulju peti nosilac, 5:3 u momentu kada je Mute odustao od dalje borbe.

Za mesto u polufinalu, Kecmanović će igrati sa boljim iz poslednjeg dela dana u kome će snage odmeriti prvi favorit Pablo Karenjo-Busta i Fabio Fonjini.

Laslo Đere slavio je u prvom, ali je u drugom duelu koji je odigrao u četvrtak u Napulju poražen. Srpski teniser Laslo Đere zaustavljen je u osmini finala ATP turnura u Napulju.

Od njega je u dva seta, nakon nešto više od sat i po vremena, bolji bio četvrti favorit Lorenco Museti. Italijan je slavio rezultatom 7:5, 6:3.

Mirno su dobijala oba igrača svoje servis gemove u prvom delu meča sve do 11. gema kada je Đere došao do dve brejk prilike, ali je Museti obe sačuvao tek da bi u narednom gemu sam došao do prve brejk lopte koju je pretvorio u osvojen set. U drugom setu je Museti brejk napravio već u drugom gemu iskoristivši treću brejk priliku. Ispostavilo se da je to i prelomilo meč.

Museti će u četvrtfinalu igrati protiv Danijela Elaija Galana.

Mečeve iz Napulja pratite samo na kanalima Sport Kluba.