Ribakina prvi put u finalu Melburna

Tenis 26. jan 202311:43 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Aktuelna šampionka Vimbldona Jelena Ribakina ima šansu da prvi put u karijeri osvoji Australijan open. Ruskinja sa kazahstankim pasošem savladala je u polufinalu Viktoriju Azarenku 7:6 (7:4), 6:2.

Prvi set je bio izuzetno dinamičan. Ribakina je povela 5:3 i delovalo je da ide ka osvajanju ovog dela igre. Međutim, uporna Azarenka je u šestom gemu spasila set loptu, smanjila na 5:4, a onda i poravnala na 5:5.

#related-news_0

Imala je Beloruskinja priliku i za potpuni preokret jer je imala tri vezane brejk loptu u 11. gemu. Izvukla se Ribakina i set je ušao u taj brejk. Konstatno je Ribakina imala prednost, a Azarenka je jurila. Ipak na 5:4, Beloruskinja gubi oba svoja servis i Kazahstanka dolazi do prvog seta.

Čini se da je to potpuno slomilo Azarenku. U drugom setu je brzo Ribakina povela 5:2 uz dva brejka viška. Uspela je samo Azarenka da vrati jedan brejk, ali je u devetom gemu Ribakina ponovo napala i prvi put ušla u finale Melburna.

U meču za titulu odmeriće snage sa boljom iz duela Sabaljenka – Linet.