Sjajan set Đokovića i pobeda za prednost Evrope

Tenis 24. sep 202221:33 6 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Frensisa Tijafoa u Londonu 6:1, 6:3 i Timu Evrope doneo prednostu u duelu sa ostatkom sveta 6-4.

Povezane vesti

Sedmi igrač sveta je u prvom zvaničnom meču još od 10. jula i slavlja u finalu Vimbldona protiv Nika Kirjosa slavio za sat i 14 minuta, a večeras će još jednom na teren. Naime, Novaka će u paru sa Mateom Beretinijem očekuje duel sa Alekson de Minorom i Džekom Sokom.

Nekadašnji svetski broj jedan je prvi set dobio za svega 23 minuta. Đoković je u četvrtom i šestom gemu napravio brejk, a impresivan je podatak da na svoj servis nije izgubio nijedan poen!

Srbin je drugi set počeo brejkom, a u narednom je Amerikanac prvi put zapretio i naterao je Đokovića da spasava brejk loptu. Tijafo je pružio mnogo jači otpor nekadašnjem prvom igraču sveta, a Nole u petom gemu nije iskoristio još dve šanse da mu oduzme servis.

Đoković nije dozvolio 19. igraču sveta da mu vrati brejk i eventualno zakomplikuje situaciju, a meč je završio tako što je još jednom oduzeo servis rivalu.

Prethodno danas Beretini je pobedio Feliksa Ože-Alijasima 7:6 (11), 4:6, 10:7 posle dva časa i 17 minuta velike borbe za prednost Evrope, a potom je Tejlor Fric bio bolji od Kamerona Norija (zamenio Rafaela Nadala) 6:1, 4:6, 10:8 i izjednačio rezultat na 4-4.

#social-embed_1

U nedelju je poslednji dan Lejver kupa na kome je Rodžer Federer odigrao poslednji meč u neverovatnoj karijeri.

Đokovića, podsetimo, naredne nedelje očekuje turnir u Tel Avivu.