Srušio se zbog grčeva, pa pobedio i izvinio se Nadalu

Tenis 22. feb 202210:30 1 komentar
REUTERS/Henry Romero

Verovatno najuzbudljiva 24 sata u svojoj karijeri preživeo je Stefan Kozlov. Više liči na scenario iz filmova, nego na istinit događaj.

Posle poraza u poslednjem kolu kvalifikacija, 21 – godišnji Amerikanac, svojevremeno drugi junior sveta, je otišao na plažu. Posle toga je imao zakazan trening sa Nadalom.

Pri rezultatu 3:3, Špancu je pukla žica na reketu. Taj trenutak je Kozlov iskoristio da pogleda telefon i video je poruku da ipak ulazi na glavni turnir jer se povukao Amerikanac Maksim Kresi. Kozlov se brzo spakovao i otišao da se sprema za meč kao laki luzer.

Rival u prvoj rundi bio mu je nekada treći reket sveta Grigor Dimitrov. Kozlov je igrao sjajno. Prvi set je dobio u taj-brejku 10:8, a onda je u drugom pri rezultatu 4:3 napravio brejk za 5:3. Međutim, kako je osvojio poen za 5:3 srušio se na zemlju.

Uhvatili su ga grčevi u obe noge i više od minuta nije mogao da ustane. Obzirom da pravila zabranjuju da se teniseru ukazuje pomoć zbog grčeva, Kozlov je jedva ustao i samo je šetao. Dimitrov je vezao četiri gema i uveo meč u odlučujući set.

Na startu odlučujućeg seta, Kozlov je spasio šest brejk lopti. Uspeo je da se oporavi, u šestom gemu je napravio brejk i na kraju slavio 6:3 u odlučujućem setu.

Meč je trajao tri sata i 21 minut, najduže u istoriji Akapulka i okončan je filmskom pobedom Kozlova. Sve je Amerikanac začinio porukom na kameri.

„Izvini Rafa što sam morao da prekinem trening danas“.