Teo odlično šutirao, Anđušić ubacio 12 penala, Virtus slavio

Košarka 20. jan 202121:29 0 komentara
Princscreen

Košarkaši Virtusa iz Bolonje stigli su i do druge pobede u Top 16 fazi Evrokupa, pošto su u Francuskoj rezultatom 99:87 bili bolji od Burga. U redovima obe ekipe istakli su se srpski reprezentativci poenterskim učinkom – u redovima tima Aleksandra Đorđevića to je bio Miloš Teodosić, dok je u poraženoj ekipi najefikasniji bio Danilo Anđušić.

Posle izjednačenog prvog poluvremena virtus je do osetnije razlike stigao tek početkom poslednje deonice, a u tom periodu odličan je bio Vins Hanter.

U redovima pobednika najefikasniji bio je Vins Hanter sa 23 poena (8/12 iz igre, 6/9 penali), a zabeležio je i 11 skokova. Srpski plejmejker Miloš Teodosić utakmicu je završio sa 21 poenom (6/9 iz igre, 5/5 penali), 3 skoka i 6 asistencija, ali i čak 7 izgubljenih lopti za 28 minuta na parketu. Nekadašnji NBA šampion Marko Belineli ubacio je 19 poena (5/10 iz igre, 7/8 penali).

Stefan Marković je odigrao 29 minuta, postigao 5 poena (2/5 iz igre), a imao je 3 skoka, 8 asistencija, 2 ukradene i 1 izgubljenu loptu.

U poraženoj ekipi je po običaju najefikasniji bio srpski bek Danilo Anđušić sa 19 poena, ali nije imao dobro šutersko veče iz igre – ubacio je 3 od 10 šuteva, ali je sa linije penala bio efikasan – 12/14. Imao je Anđušić još 5 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene i 5 izgubljenih lopti za 33 minuta na parketu. U redovima Burga Ivan Buva imao je 15 poena, 13 je dodao Maksim Kurbi, a 12 Pjer Pelos. Luka Aščerić imao je 6 pena (2/6 iz igre), 7 skokova i 2 asistencije za 23 minuta na parketu.

Ekipa Aleksandra Đorđevića sada ima skor 2-0 pošto su u prvom kolu pobedili Cedevita Olimpiju. Naredni meč u Evrokupu „Crno V“ igra u Bolonji protiv Budućnosti 26. januara. Burgu je ovo bio drugi porazi pokušaće da poprave utisak u narednom kolu protiv Cedevite u Ljubljani.

Mečeve Evrokupa pratite u ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport kluba.