Totenhem ispustio dva gola prednosti, Sautempton izjednačio iz penala u 90!

Fudbal 18. mar 202318:11 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs (Sautempton - Totenhem: Volkot šutirao na gol Forstera) Premier League - Southampton v Tottenham Hotspur
Action Images via Reuters/Paul Childs (Sautempton - Totenhem: Volkot šutirao na gol Forstera)

U udarnom terminu Premijer lige odigrane su četiri utakmice 28. kola. Postignuto je čak 17 golova, a pobede su zabeležili Aston Vila i Lids. Nerešeno je bilo u Sautemptonu i Londonu.

Fudbal

Sautempton je dočekao Totenhem, a prvo poluvreme na Sent Merisu obeležile su čak četiri iznuđene izmene, po dve u svakom timu. Zbog povreda pre vremena morali su teren da napuste Bela-Kočap (8. minut) i Bednarek (34) kod domaćih Svetaca, odnosno Rišarlisona (5) i Dejvis (37) u timu londonskim Petlova.

(Sautempton - Totenhem: Bela-Kočap i Rišarlison) Tottenham Hotspur's Richarlison down injured as Southampton's Armel Bella-Kotchap looks on Premier League - Southampton v Tottenham Hotspur
Action Images via Reuters/Paul Childs (Sautempton – Totenhem: Bela-Kočap i Rišarlison)

Gosti iz Londona poveli su u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Son je levog krila na suprotnoj strani pronašao usamljenog Pedra Pora i Španac je prosto zakucao loptu u mrežu Sautemptona – 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme Sveci su izjednačili, Tio Volkot je prošao odbranu gostiju i asistirao škotskom internacionalcu Če Adamsu.

Novo vođstvo gostima doneo je kapiten i najbolji strelac tima Hari Kejn udarcem glavom nakon centaršuta Dejana Kuluševskog, a dva gola prenosti hrvatski internacionalac Ivan Perišić volej udarcem sa ivice šesnaesterca – 1:3.

Mnogi su tada pomislili da Konteov tim ne može da ispusti ubedljivo vođstvo, ali… Tio Volkot je ubrzo uspeo da postigne drugi gol za Sautempton, da bi u 90. minutu nesmotreni Sar skrivio penal, a kapiten domaćeg tima Džejms Vord-Prauz sa bele tačke postavio konačnih – 3:3!

Aston Vila je u Birmingemu ugostila ekipu Bornmuta i osvojila sva tri boda. Povela je ranim golom Brazilca Daglasa Luiza, da bi u drugom poluvremenu mladi Džejkob Remzi i Argentinac Emilijano Buendija doneli ubedljiv trijumf – 3:0.

U komšiluku je Vulverhempton dočekao tim Lidsa i izgubio na svom Molinjuu sa 2:4.

Gosti iz Jorkšira došli su u vođstvo već u šestom minutu golom Džeka Harisona. Drugi gol postigao je kapiten Luk Ajling zaboravljen na drugoj stativi nakon kornera Marka Roka.

(Photo by Naomi Baker/Getty Images) Luk Ajling slavi drugi gol za Lids protiv Vulvsa) Luke Ayling of Leeds United celebrates after scoring the team's second goal during the Premier League match between Wolverhampton Wanderers and Leeds United at Molineux on March 18, 2023 in Wolverhampton, England. Wolverhampton Wanderers v Leeds United - Premier League
(Photo by Naomi Baker/Getty Images) Luk Ajling slavi drugi gol za Lids protiv Vulvsa)

Strelac trećeg gola bio je Rasmus Kristensen samo minut pošto je ušao u igru.

Činilo se u tim trenucima da je domaći tim pred ubedljivim porazom, međutim, ubrzo je bek Vukova Džoni Kastro Oto lobovao mladog golmana gostiju Melijea, a onda Brazilac Kunja novim golom za domaći tim u 74. minutu uveo meč u uzbudljivu završnicu.

Ipak, strelac prvog gola za Vulverhempton Džoni nesmostreno je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Vukovi sa igračem manje nisu imali snage da izbegnu poraz. Umesto toga primili su četvrti pogodak za konačnih – 2:4.

U Londonu u duelu Brentforda i Lestera nije bilo pobednika – 1:1.

Rezultati: Aston Vila – Bornmut 3:0 (Daglas Luiz 7, Remzi 80, Buendija 89), Brentford – Lester 1:1 (Jensen 32 – Barns 52), Sautempton – Totenhem 3:3 (Adams 46, Volkot 77, Vord-Prauz 90 penal – Pedro Poro 45+1, Kejn 65, Perišić 75), Vulverhempton – Lids 2:4 (Oro 65, Kunja 74 – Harison 6, Ajling 49, Kristensen 62, Rodrigo 90+7). Zbog utakmica FA kupa odloženi su mečevi ovog kola Liverpul – Fulam i Čelsi – Everton.