Trinkao evrogolom obradovao Barselonu

Spanska liga 07. feb 202123:43 > 08. feb 2021 00:22 0 komentara
Trinkao
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Barselona je odnela tri boda protiv iz Sevilje zahvaljujući fenomenalnom golu Trinkaa u 86. minutu. Slavili su Katalonci protiv Betisa 3:2 i ostali na drugom mestu na tabeli Primere.

Barselona je meč počela bez Lionela Mesija i De Jonga, koje je Kuman odmarao posle napornog duela u Kupu Kralja sa Granadom. Međutim, Holanđanin je morao na teren već u sedmom minutu, jer se povredio Arauho.

Barsa je po običaju imala loptu u svom posedu, ali bez mnogo ideje u završnici. Betis je sa druge strane bio mnogo konkretniji. Do vođstva je tim iz Sevilje došao posle sjajne kontre. Emerson je idealno uposlio Borhu, koji je sa peterca pogodio mrežu Ter Štegena u 30. minutu. To je bilo sve vredno pomena u prvom poluvremenu.

Prvu veliku priliku u nastavku propustio je Betis preko Huanmija. Bio je to znak za Kumana da mora u igru da uvede Mesija. Argentinac je ušao u 57. minutu, a već u 59. izjednačio rezultat. Posle dobre asistencije Dembelea, odlično je šutirao i pogodio ugao gola Betisa. Bio mu je to 13. gol u Primeri u ovoj sezoni.

Nastavila je Barsa da napada i vrlo brzo stiže do potpunog preokreta. Posle odlične akcije Mesija i Albe, odbrana Betisa je smušeno reagovala, dezorjentisani Ruiz je poslao loptu u sopstvenu mrežu.

I taman kada je delovalo da će Katalonci mirno privesti meč kraju, Buskets pravi nepotreban faul na ivici šesnaesterca. Prekid je sjajno izveo Fekir, a Ruiz se iskupio za autogol. Odlično je skočio i poslao loptu iza leđa Ter Štegena.

Betis je preuzeo inicijativu, krenuo na sva tri boda protiv favorita. Međutim, to ih je skupo koštalo. Posle jedne bezopasne akcije Barse, loše je reagovao ponovo Ruiz. Na loptu je natrčao Trinkao i evrogolom doneo tri boda Kataloncima. Bio mu je to prvi pogodak u karijeri u najjačoj španskoj ligi.

Barselona je na drugom mestu sa 43 boda, koliko ima i trećeplasirani Real. Ispred je Atletiko Madrid sa 50 bodova i dva meča manje. Betis je sedmi sa 30 bodova.