Vest Hem slavio, presudio odlični Boven

Fudbal 03. apr 202217:13 0 komentara
Getty Image

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Everton rezultatom 2:1 u utakmici 31. kola Premijer lige. Karamele se posle ovog poraza nalaze na 17. mestu na tabeli, što je samo jedna pozicija iznad opasne zone, dok sa druge strane Vest Hem zauzima petu poziciju, koja ukoliko uspe da je zadrži vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Aron Kresvel doveo je Čekićare u prednost u 32. minutu kada je direktno iz slobodnog udarca pogodio protivnički gol.

Do kraja prvog poluvremena obe ekipe su imale po jednu ozbiljnu šansu, preko Rišarlisona i Majkla Antonija.

Igrao se 53. minut kada je Mejson Holgejt šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je gotovo izmeni tok kretanja i na kraju završila u golu Fabijanskog za 1:1.

Samo pet minuta potom Džarod Boven ponovo dovodi Vest Hem u vođstvo. Napadač se našao na pravom mestu i odbijenu loptu poslao u protivnički gol.

Od 65. minuta Everton je ostao sa igračem manje na terenu jer je Majkl Kin povukao protivničkog igrača na pod dobio drugi žuti karton, što je automatski značilo i crveni.

Izabranici Frenka Lamparda u odnosu na prethodne mečeve danas nisu izgledali toliko loše na terenu, ali moraće da počnu i da osvajaju bodove kako bi osigurali mesto u eliti.