Ženski fudbal za spektakl: Sledi finale Nemica i Engleskinja pred 90.000 ljudi!

Fudbal 27. jul 202223:41 0 komentara
Sydney Lohmann and Felicitas Rauch of Germany celebrate after victory in the UEFA Women's Euro 2022 Semi Final match between Germany and France at Stadium MK on July 27, 2022 in Milton Keynes, England. Germany v France: Semi Final - UEFA Women's EURO 2022
(Photo by Alex Pantling/Getty Images)

Ženska fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je u dramatičnom polufinalu selekciju Francuske sa 2:1 i plasirala se u finale Evropskog šampionata.

Osmostruke prvakinje Evrope će se za novu titulu boriti protiv domaće selekcije Engleske, koja je dan ranije u prvom polufinalnom meču ubedljivo porazila Šveđanke (4:0).

Junakinja u timu Nemačke bila je 31-godišnja fudbalerka Volfsburga Aleksandra Pop. Postigla je oba gola za svoj tim na stadionu u Milton Kejnsu.

Najpre je u 40. minutu nakon dodavanja Svenje Anete Hut volej udarcem dovela Nemačku u vođstvo, da bi u 76. minutu ponovo na asistenciju Hutovem, takođe igračice Volfsburga, još jednom matirala rivalke. Bio je to njen šesti gol na petoj utakmici na šampionatu.

Jule Brand of Germany challenges Selma Bacha of France during the UEFA Women's Euro 2022 Semi Final match between Germany and France at Stadium MK on July 27, 2022 in Milton Keynes, England. Germany v France: Semi Final - UEFA Women's EURO 2022
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Prethodno su Francuskinje izjednačile autogolom golmanke Merle Froms u 44. minutu nakon akcije Kadidiatou Diani.

Finale između Engleske i Nemačke na programu je u nedelju na Vembliju. Očekuje se rasprodat stadionu u Londonu i 90.000 navijača koji će bodriti domaće fudbalerke.