Amerikanac pušten iz zatvora u Siriji posle sedam meseci

Amerikanac Trevis Timerman, koji je sedam meseci bio u zatvoru u Siriji, pušten je na slobodu pošto su vlast u toj zemlji preuzele pobunjeničke snage.
Oglas
Timerman je za televizijsku mrežu Al Arabija rekao da je prema njemu dobro postupano dok je bio zatočen, pošto je ušao u Siriju iz Libana dok je bio na hrišćanskom hodočašću.
On se pojavio na video snimcima koji su kružili internetom, u kojima su pobunjenici rekli da su ga locirali i da ga štite. Neki koji su videli te snimke prvobitno su mislili da je on američki novinar Ostin Tajs, koji je nestao u Siriji pre 12 godina.
Pobunjenici, koji su zbacili sirijskog predsednika Bašara el Asada u nedelju, oslobodili su zatvorenike širom zemlje.
Timerman je kazao da je čuo da su drugi zatočenici mučeni, ali da on nije bio maltretiran.
"Bilo je u redu. Imao sam hranu i vodu. Jedina poteškoća je bilo to što nisam mogao da idem u kupatilo kada sam želeo", naveo je.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas