Nakon sukoba sa Indijom
Pakistan povećao vojni budžet za 20 odsto

Pakistanska vlada je objavila povećanje vojnih izdataka za 20 odsto, nakon prošlomesečnog sukoba sa Indijom.
Oglas
Vlada premijera Šehbaza Šarifa najavila je povećanje kao deo budžeta za fiskalnu 2025-26. godinu. Ministar finansija Muhamed Aurangzeb rekao je da će vlada izdvojiti 2,55 biliona rupija (devet milijardi dolara) za odbranu, u poređenju sa 2,12 biliona rupija u prethodnom budžetu.
Pakistan i Indija su početkom ove godine bili na ivici rata, nakon masakra nad turistima u Kašmiru, koji je pod kontrolom Indije. Usledile su nedelje napetosti, koje su kulminirale raketnim i bespilotnim napadima i desetinama poginulih sa obe strane granice.
Indija je u februaru takođe povećala svoje vojne izdatke, za 9,5 odsto.
Članovi opozicije u Narodnoj skupštini protestovali su i vređali Aurangzeba dok je držao govor.
Oni su nezadovoljni jer je izdvajanje za odbranu u narednoj godini znatno veće od vladinih izdataka za visoko obrazovanje, razvoj poljoprivrede i ublažavanje rizika povezanih sa klimatskim promenama, kojima je Pakistan posebno podložan.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas