Lake pobede Engleske i Slovenije, sedmica Islanda

Fudbal 26. mar 202319:56 1 komentar
Bukajo Saka
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Odigrane su još tri utakmice kvalifikacija za EURO 2024. Engleska je na svom terenu savladala Ukrajinu 2:0, a istovetnim rezultatom Slovenija takođe kod kuće bila je bolja od San Marina. Dok je Island bio ubedljiv u gostima protiv Lihtenštajna 7:0.

Iako se Geret Sautgejt suočio sa nekoliko ozbiljnih kadrovskih problema, poput povreda Risa Džejmsa, Fila Fodena, suspenzije Luka Šoa, Gordi Albion ipak je upisao i drugu pobedu u kvalifikacijama. Savladana je Ukrajina i napravljen ozbiljan korak ka kontinentalnoj smotri.

Sve je rešeno u praktično tri minuta. U 37. minutu Bukajo Saka je odlično proigrao najboljeg reprezentativnog strelca svih vremena Harija Kejna. A u 40. minutu vedeta Arsenala je i sam zatresao mrežu i tako zaokružio odličnu partiju protiv Ukrajinaca.

Do druge pobede u kvalifikacijama došla je i Slovenija. Teže nego što se očekivalo, ekipa Matjaža Keka savladala je San Marino 2:0. Bravu gostiju Slovenci su otključali tek u 57. minutu kada je Šeško zatresao mrežu. Konačnih 2:0 postavio je defanzivac gostiju Di Majo koji je zatresao sopstvenu mrežu u 60. minutu.

Posle poraza od Bosne i Hercegovine Island se pridigao i došao do prve pobede. Očekivano savladan je u gostima Lihtenštajn 7:0, a briljirao je trostruki strelac Aron Gunarson. Pre njegovog het-trika golove u prvom poluvremenu postigli su Olafson i Haraldson. A i posle njegovog het-trika usledila su još dva gola. Strelci su bili Andri Gudjonsen i Elertson.