
Za budućnost Evropske unije ne treba brinuti i Zapadni Balkan zaslužuje da dobije svoje mesto u njoj, zaključili su učesnici skupa "Izazovi pristupanja Srbije Evropskoj uniji", koji je održan u Beogradu.
Austrijski ambasador u Beogradu Johanes Eigner rekao je da njegova zemlja ima jasan stav da do proširenja treba da dođe i da između Grčke i Hrvatske ne sme da postoji "crna rupa".
"Stav Austrije je da projekat ujedinjene Evrope nije završen sve dok sve zemlje Zapadnog Balkan ne budu punopravni članovi", kazao je Eigner.
Zamenik šefa delegacije Evropske unije u Srbiji Oskar Benedikt ocenio je da ne treba strahovati za budućnost EU, već da treba zajedno raditi za boljitak građana.
"Srbija je puno toga uradila u protekle dve-tri godine", kazao je Benedikt i poručio da će EU nastaviti da podržava Srbiju i finansijski, kao i prenošenjem svojih iskustava i prakse.
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin rekao je da Srbija ne gleda EU kao "bezgrešno i savršeno božanstvo", već kao zajednicu čijim standardima teži, kako bi građani Srbije živeli bolje.
"Mi smo okrenuti ka EU, ali smo okrenuti i ka sebi", kazao je Vulin i dodao da ne treba licitirti datumom prijema Srbije u Evropsku uniju.
Ministar je naveo da Srbija ne može da utiče na to kakvo će biti političko rspoloženje u EU po pitanju proširenja, ali da može da utiče na to da bude poželjan partner i saveznik.
Skup u Beogradu održan je pod pokroviteljsvom Evropske komisije, Evropskog parlamenta i Vlade Austrije.
Šefica pregovaračkog tima sa EU Tanja Miščević kaže da velika zbunjenost koja postoji o budućnosti Evrope neće ometati unutrašne promene i reforme u Srbiji.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas
Oglas