Novinarka Insajdera: Pravo pitanje za Stefanovića je što objekat nije već srušen

Najava ministra policije Nebojše Stefanovića da će nelegalni objekat na Kopaoniku biti srušen najkasnije do kraja godine, ne može da bude kraj tog slučaja, jer moraju da odgovaraju svi koji su omogućili njegovu izgradnju, kaže za N1 novinarka "Insajdera" Bojana Anđelić.
Tačno godinu dana traje prebacivanje odgovornosti dva ministrastva - građevine i unutrašnjih poslova - za to što nelegalan objekat od hiljadu kvadrata na vrhu Kopaonika nije srušen, ali je danas ministar policije Nebojša Stefanović obećao da će najkasnije do kraja godine to biti učinjeno.
Novinarka "Insajdera" istakla je u Danu uživo TV N1 da od ministra Stefanovića, međutim, nije čula šta se to tačno promenilo u prethodnih godinu dana, od kada je MUP odbio da asistira u rušenju nelegalnog objekta na Pančićevom vrhu.
"Ključno pitanje je zbog čega taj objekat još nije srušen i ko stoji iza tog objekta, i da li je zaista investitorka Snežana Mitković, koja se zvanično vodi kao investitor, ili je neko drugi", smatra Anđelić.
Podsetila je da je "Insajder" u serijalu "Vrh bezakonja" utvrdio uvezanost državnih institucija sa onim što se dešavalo tokom izgradnje objekta na Kopaoniku:
- Za postavljanje bilo kakvog objekta na toj lokaciji bila je neophodna saglasnost Ministarstva odbrane. Ispostavilo se da je investitorka Snežana Mitković iz Smedereva nikada nije tražila, a da istovremeno Ministrstvo nije reagovalo.
- Opština Brus je u ime investitorke Ministarstvu građevinarstva dostavila zahtev za legalizaciju objekta, koji je navodno podnet još 2014, iako postoje jasni dokazi da je gradnja nelegalnog objekta počela tek 2017.
- Zbog toga je Ministarstvo građevinarstva podnelo krivičnu prijavu protiv predsednika Opštine Brus Milutina Jeličića.Skijališta Srbije su na kraju omogućila nelegalnom objektu da se priključi na njihovu struju i vodu, uprkos tome što u tom trenutku već postoji rešenje o rušenju.
"Zakoni države se ne sprovode na vrhu Kopaonika, sve se radilo u korist pojedinca", ističe Bojana Anđelić.
Podsetila je i da je Ministarstvo građevine u jednom trenutku od Uprave za sprečavanje pranja novca zatražilo da proveri račune Snežane Mitković od 2015. do 2018. godine, i utvrđeno je da ona nije imala sredstava za izgradnju objekta na Kopaoniku.
Predistražni postupak u slučaju sumnje u poreklo novca, međutim, tapka u mestu jer policija ni posle šest urgencija tužilaštva ne dostavlja tražena obaveštenja o tom slučaju, dodala je novinarka "Insajdera".
Anđelić je rekla da objekat mora da bude srušen, ali da se time ovaj slučaj ne završava, jer moraju da odgovaraju svi oni koji su omogućil njegovu izgradnju.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare