
Šef poslaničke grupe Socijalističke partije Srbije Đorđe Milićević izjavio je u Skupštini da je bojkot izbora "definitivno propao", a sa tim i nada dela opozicije da će "napraviti opšti haos" da bi došli do vanrednih izbora.
On je istakao da neće biti "ni prelaznih ni tehničkih vlada" i da će Srbija dobiti vladu koja će imati "ogromno poverenje naroda".
Milićević je, govoreći o amandmanima na predloge zakona o izmeni Zakona o izboru narodnih poslanika i Zakona o lokalnim izborima, podsetio da dijalog sa evroparlamentarcima "da bismo saslušali predloge" i dodao da bi "možda neki od njih trebalo da budu deo naših zakona".
Kako je naglasio, "evroparlamentarcima smo jasno rekli da ne smeju da dele političku scenu na podobne i nepodobne".
Govoreći o međustanačkom dijalogu održanom na Fakultetu političkih nauka, on je naveo da je SPS "želela demokratski dogovor sa opozicijom", ali da su na "drugoj strani" dobili samo 42 zahteva za koje je traženo da budu prihvaćeni "ili će u suprotnom uslediti bojkot".
Milićević je ocenio da takvo ponašanje "ne dovodi do kompromisa nego do ultimatuma".
On je rekao da deo opozicije nije želeo da učestvuje u razgovorima koje su inicirali i da su oni "izgleda imali svoje predstavnike koji su se predstavljali kao stručnjaci u određenim oblastima".
"Vlada i predsednik vode politiku bez maske u vezi sa KiM"
Srbija čini sve da dođe do kompromisnog rešenja kosovskog problema, a Vlada i predsednik vode politiku bez maske u vezi sa Kosovom i Metohijom, izjavio je šef poslaničke grupe SPS u Skupštini Srbije Đorđe Milićević.
On je rekao da dijalog nema alternativu i da istina mora da bude osnov, ali treba biti realan i prihvatiti greške kada su počinjene.
Srbija danas, istakao je, "može nešto da traži a ne samo da od nje uzimaju deo teritorije", i naveo da građani "očekuju istinu i odgovoran odnos".
On se upitao "da li možemo da sagledamo realnu situaciju" i izrazimo "realna očekivanja".
Kako je naveo, "Zapad insistira na zaustavljanju kampanje povlačenja priznanja nezavisnosti Kosova" i dodao da na tome insistiraju i Alabanci "koji imaju konsenzus" o tom pitanju.
U Srbiji, ocenio je Milićević, "nema konsenzusa" o kosovskom pitanja" i rekao da "treba da ga izgradimo".
Kako je naveo, deo opozicije koji nije želeo da o kosovskom problemu govori u skupštinskoj sali već skupštinskom holu delovao je tako da kao da smo "slušali reči prištinskih političara".
Milićević je sugerisao kako im je najbolje "da ćute" i da predsednik i Vlada "samo govore istinu" sve čine da iznađu kompromisno rešenje za Kosovo.
"Nemamo odgovornost da to prebacimo za generacije koje dolaze", rekao je Milićević, ocenivši da "kako bude prolazilo vreme nećemo imati više o čemu da razgovoramo".
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare