Oglas

Bolnica u Majdanpeku ima 19 specijalista, polovina su penzioneri

author
N1 Beograd
29. apr. 2024. 15:20
Majdanpek
Shutterstock/ Dragan Mujan | Shutterstock/ Dragan Mujan

Opšta bolnica u Majdanpeku trenutno broji 19 lekara specijalista, od kojih su polovina penzioneri ili se spremaju za penziju. Jedini način da se ovaj problem reši jeste pronalaženje sistemskih rešenja na nivou države, kaže doktor Marko Radulović, v.d. direktora majdanpečke bolnice.

Oglas

Problem nedostatka lekara specijalista u majdanpečkoj Opštoj bolnici prisutan je već duži niz godina, prenosi "Radio televizija Bor".

„Trenutno u našoj zdravstvenoj ustanovi, od 19 specijalista, njih devet su penzioneri, odnosno lekari koji se spremaju za penziju. Jedini način da se ovaj problem reši jeste pronalaženje sistemskih rešenja na nivou države“, kaže doktor Marko Radulović, v.d. direktora majdanpečke bolnice.

Iako se sa sličnim problemima suočavaju i druge zdravstvene ustanove u Srbiji, u manjim sredinama, poput Majdanpeka, taj problem je još izraženiji, jer se malo ko odlučuje da posle završene specijalizacije radno angažovanje nastavi u manjim bolnicama.

Doktor Radulović napominje da je trenutno 11 lekara ove bonice na specijalizaciji. Problem je, dodaje, što se većina tih lekara nikada ne vrati u rodni grad i matičnu ustanovu.

„Vrtimo se u krug i problem se ponavlja… Nadam se da će ministarka zdravlja i izvršna vlast naći rešenje za ove probleme koji su hronični u celoj Srbiji i da će sistemski da se rešava nedostatak kadra“, naglašava Radulović.

Doktori u Majdanpeku kažu da uskoro neće imati ko da leči građane, jer se situacija veoma loša.

O tome kakva je svakodnevica građana kojima je potreban pregled, govori i podatak da kada pacijenti pođu na pregled u Opštu bolnicu Majdanpek, ne znaju da li će uopšte zateći lekara specijalistu.

Teme

Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Pratite nas na društvenim mrežama