Centar za lokalnu samoupravu: Probijen rok za zatvaranje deponije u Vinči

Centar za lokalnu samoupravu saopštio je da je probijen rok za zatvaranje dosadašnje i otvaranje nove gradske deponije u Vinči.
Oglas
Iako je 31. januara strani koncesionar trebalo da počne sanaciju stare deponije i da pusti u funkciju novu, zbog kašnjenja radova od strane Grada i pucanja brane za postojeći otpad, to se nije desilo, navodi se u saopštenju Centra za lokalnu samoupravu (CLS).
To u praksi znači da će vazduh u Beogradu i dalje zagađivati emisije pepela, ali i dima usled metanskih požara, a sve to uprkos potpisanom ugovoru sa stranim koncesionarom od milijardu evra i uvećanim naknadama za odvoženje i tretman otpada.
CLS dodaje da je nejasno i zašto Grad planira otvaranje svojih deponija za građevinski otpad u Krnjači, Surčinu i Umki, kada je prema pomenutom ugovoru prerada tog otpada bila obaveza koncesionara.
Sve ovo pokazuje da je JPP za preradu otpada u Vinči problematičan projekat, povezan sa mnogim finansijskim i praktičnim spornim stvarima, na šta su, kako se ističe, CLS, odbornici i stručna javnost upozoravali od početka.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas