Oglas

"Mega kil" i "brat lagan": Znaju li roditelji kako im deca vide pucnjavu u školi

author
N1 Beograd
04. maj. 2023. 14:15
školarci
Print screen | Print screen

U danu kada se desilo strašna tragedija u kojoj je ubijeno osam đaka i čuvar u OŠ "Vladislav Ribnikar" pojavio se video u kome se deca "igraju" tako što pucaju na drugove u učionici. Onako kako se to desilo nekoliko časova ranije na Vračaru.

Oglas

Očekivano, usledile su brojne reakcije na video na kome se bez imalo empatije i u šali imitira nezapamćeni zločin u srpskim školama.

Ovo nije bio usamljen slučaj, a posebno surove su bile reakcije dece koji su se šalili sa smrću dece a hvalili ubicu.

U mnoštvu komentara na društvenim mrežama, vršnjaci K.K. su jučerašnju tragediju ocenili kao nešto pozitivno frazama iz igrica poput "mega kill", "count kill", "8 killova nice", a njega nazvali carem.

1683200561-IMG-e492087a6074b58301355a85f9e20888-V-541x1024.jpg
Printskrin | Printskrin



Mnogi su postavili pitanje da li roditelji znaju šta im deca rade, te konstatovali da je neophodno baviti se više decom, ali ne samo roditelji već i struka.

"Roditelji ovog malenog bi trebali ovo da vide, pa psiholog, psihijatar Itd", navedeno je u jednom od komentara

Drugi komentar navodi da je ovo problem celog društva:

"Mene ovo ne iznenađuje, realan odraz našeg društva, kao i današnji događaj, nažalost. Da bi se ispravilo potreban je napor celog društva i cela nova generacija, pa možda uspe".

Neki su podsetili na upotrebu telefona i odgovornost roditelja

"Ukinite smart telefone, spasite decu. Nastavnici i učitelji već godinama preklinju da se zabrani upotreba, pa i nošenje mobilnih telefona u školu..ali, roditelji se ne slažu". Gledajte sad.."

"Za ovo nisu krive ,vrednosti sa Zapada’, nego vaspitanje roditelja, a i opšta promocija nasilja".

A bilo i konkretnih reakcija roditelja na deljenje ovakvog sadržaja.

1683202149-tw2-577x1024.jpg
Printskrin | Printskrin



Bilo je i drugih, morbidnih predloga, kao izbaciti iz glave ovakve nasilne ideje i igre.

"Samo bi ih odveo niže u mrtvacnicu kod Deligradske da obiđu žrtve, da se upoznaju sa njima. Ne samo ove debile, nego sve debile koji danas likuju i za****ju se sa tragedijom."

Neki su podsećali nekadašnji pristup vaspitanju koji je uključivo i fizičko kažnjavanje.

"Njima je ovo zabavno? Bože gde nestade prut od šljive?"
Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić juče je u obraćanju javnosti istakao da je istog dana kada se desila tragedija u Beogradu, jedan učenik iz škole u Vojvodini pretio da će počiniti isto delo. Škola je zbog toga kako je naveo  zatvorena. Nije poznato koja škola je u pitanju.

Teme

Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Pratite nas na društvenim mrežama