Novinar Birna Saša Dragojlo, govoreći o sinoćnjem incidentu u kom je Dragana Đilasa i Đorđa Aleksića napao Luka Petrović iz SNS, za N1 navodi da je "dosta bizarno što gradski funckioner sa grupom SNS aktivista napada i lepi plakate", kao i da "istinu tokom vlasti Srpske napredne stranke nikada nećemo utvrđivati".
“Jedan od aspekata koji je meni zanimljiv je da imamo jednog gradskog funkcionera koji lepi plakate zajedno sa aktivistima SNS-a po gradu, što je dosta bizarno i nije u skladu sa njegovom funkcijom. I imamo tu Đilasa koji jeste jedan od lidera opozicije i koji je na meti provladinih medija godinama. On je njihova omiljena meta”, rekao je Dragojlo za N1.
Dodao je da se o nasilnom incindentu u kom je nekoliko njih napalo Đilasa – neće se pričati u drugim medijima kao što se, kako kaže, ne govori ni o pobuni studenata.
“Na tom snimku vidimo da grupa ljudi napada Đilasa, on je tu došao da vidi šta se dešava, ali istinu tokom vlasti SNS-a nikada nećemo utvrđivati. Vlasti je cilj da drugu stranu optuži za ono što su oni sami, simulacija stvarnosti im je najvažnija”, navodi on.
Dragojlo dodaje da mediji greše kada troše reči na ovaj događaj, jer „oni (vlast) žele da se o ovome priča”.
Podsetimo, lider SSP Dragan Đilas i član njegove stranke Đorđe Aleksić sinoć su na ulicama Beograda zatekli ljude koji su lepili postere protiv predsednika SSP, nakon čega je došlo do koškanja i napada u kom su obojica opozicionara povređeni.
Lider SSP kaže da je grupu predvodio Luka Petrović, gradski sekretar za investicije i visoki funcioner SNS, koji ga je, kako dodaje, i prvi udario.
Petrović, s druge strane, tvrdi da je Đilas uputio prvi udarac i poručuje da se omladina SNS ne plaši, već da su se „branili i te kako“.
Kršenje radnih prava
Birn je saznao da je Folksvagen objavio da više neće sarađivati sa Linglongom zbog stalnih ugrožavanja prava zaposlenih.
“Dražava već decenijama je odustala od prava radnika. Mi se reklamiramo kao jeftina radna snaga, ljudima se govori da su investitori najbolji, a da su radnici potrošna roba, što se vidi i kroz zakone koji su doneti”, navodi Dragojlo.
Dodaje i da se u njihovom istraživanju navodi da je i jedna radnica ogluvela tokom rada u fabrici i koja nije dobila nikakvu pomoć. „Fabrika je proglasila tehnološkim viškom posle 18 godina rada u toj fabrici. To su sudbine tih ljudi, ona nije mogla da čuje sopstveni glas, a opet joj nije pružena pomoć”, naglašava.
Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare