Gođevac o GSP-u i Apoteci Beograd: Šapić je politička kukavica – vlast ne brine šta će iza njih ostati, već ko će steći profit

Vesti 10. sep 202416:36 0 komentara

Potpredsednica beogradskog odbora Stranke slobode i pravde (SSP) Ana Gođevac, komentarišući stanje u kome se nalaze Apoteka Beograd i GSP, rekla je da je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić "politička kukavica", jer beži od odgovornosti za stanje u ovim preduzećima. Dodala je i da vlast ne brine o tome šta će iza njih ostati, već ko će steći veći profit.

„Aleksandar Šapić je još jednom pokazao da je politička kukavica, jer beži od svoje odgovornosti. Beži od odgovora na pitanje kako je moguće da jedno preduzeće, koje je u vlasništvu grada Beograda, 2012. imalo 100 miliona evra prihoda, 10 miliona dobiti, a danas je stiglo do toga da ne može da isplati zarade zaposlenima. On šaradom, bacanjem rukavice opoziciji, hoće da izbegne i političku i pravnu odgovornost za SNS, za način na koji su vodili ovo preduzeće i kako su ga uništili“, rekla je Gođevac, govoreći o Šapićevoj ponudi opoziciji da preuzme mesto direktora Apoteke Beograd.

Ona navodi da je ova ponuda neiskrena, jer gradonačelnik ne zna kako da dođe do rešenja za probleme u preduzeću.

„Saradnja sa SNS nemoguća – rade u korist investitora“

„Rečenica je neiskrena, jer ne zna kako da dođe do rešenja. Ovo što se dešava u preduzeću Apoteka Beograd, ali i drugim preduzećima, kao sto je GSP, je posledica jednog velikog neznanja, bahatosti i korupcije SNS. On izbegava pitanja koja mogu da dovedu do realnog rešenja“, dodaje.

Na pitanje N1 da li bi se opozicija odazvala Šapićevom pozivu, istakla je da saradnja sa SNS nemoguća.

Bilo koja saradnja sa SNS, vezano za opstanak bilo čega, mislim da je nemoguća. Njihova politika je destruktivna i uvek ide više na ruku investitorima, nego građanima. Da nije tako, ne bi danas živeli u ovakvom razvaljenom gradu u kom živimo“, smatra ona.

Naša sagovornica kaže da je SSP još u junu došla do informacije da je Šapić dogovorio prodaju Apoteke Beograd, kao i da su tada reagovali i rekli da ono predstavlja deo primarne zdravstvene zaštite građana Beograda, i da ne može na taj način da se ophodi i prema zaposlenima, ali i građanima koji odlaze u tu apoteku.

Na pitanje N1 zašto se govori o prodaji preduzeća, a ne kako da bude spaseno, kaže da Beograd odavno prodaje sve što može, jer ne zna, kako navodi, šta da radi sa gradskom svojinom.

Prodao je i Sava centar, iako nije morao, sada se hvali ovim sto je Mišković uradio, iako to nema veze sa gradom Beogradom, koji je imao dovoljno novca to da uradi. Tako se dešava i sa Apotekom Beograd. Moguće je da je neki investitor video lokaciju apoteka, svidelo mu se i tako je pokrenuo ceo postupak. Da bi preduzeće Apoteka Beograd stalo na noge, potrebni su stručnjaci koji će da pronađu razlog zbog čega su apoteke u ovoj situaciji, a razlozi su povezani sa nizom odluka i na nivou grada, i na nivou republike“, navodi za N1.

Kazala je da preduzeće može da se vrati, ali samo ako se sluša struka, kao i da neko od 700 zaposlenih sigurno zna kako da upravlja preduzećem.

Početno je da postoji dobra namera i da želi da se sačuva imovina Grada Beograda, ali od Šapića i SNS ne možemo očekivati takvu stvar. Vidimo šta se dešava sa GSP-om, koji može doći u istu situaciju vrlo brzo“, smatra Gođevac.

„GSP ide putem Apoteke Beograd, na ivici je stečaja“

Govorila je i o stanju u GSP-u.

„U GSP se ne ulaže. On je na ivici stečaja. Od 135 linija, samo 25 linija je u vlasništvu GSP. Raspisan je tender koji je završen u petak. Pojavio se samo jedan ponuđač, konzorcijum firme bliske Zvonku Veselinoviću. Oni treba da dobiju posao u vrednosti od 1,2 milijarde evra. To se daje privatnicima. To pokazuje odnos vlasti prema imovini Beograda, jer ne vode računa šta će iza njih ostati, već ko će iza njih steći profit“, kaže naša sagovornica.

N1

GSP je, navodi, krenuo putem Apoteke.

Postoji nekoliko zanimljivih lokacija koje GSP koristi – depoi na Dorćolu… Plašimo se da bi investitori tu mogli da izgrade zabranjeni grad, a da GSP postane istorija“, kazala je Gođevac za N1.

Prokomentarisala je i česte nesreće, a u kojima učestvuju autobusi javnog prevoza.

„Zahtevamo da se izvrši vanredni tehnički pregled, iako je Šapić rekao da on za te poslove nije nadležan. Naravno da jeste. Zahtev smo podneli i policiji, i saobraćajnoj policiji, i privatnim prevoznicima, i gradskoj vlasti. U skladu sa njihovim ugovorima, gradska vlast ima pravo da iskontroliše šta se dešava. Većina incidenata se desila na liniji 511. Nju koristi privatni prevoznik“, nastavlja ona.

Zaključuje da do nesreća ne bi dolazilo, kada bi se ugovori raskidali, a ne produžavali.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi ko će ostaviti komentar!