Lazović: Za vikend protesti u 28 gradova, i Vučićevi glasači podržavaju zahteve

Vesti 27. jun 202317:57 110 komentara

Poslanik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović najavio je u emisiji Dan uživo za sledeći vikend održavanje protesta u 28 gradova u Srbiji, kao i da za budućnost postoje tri scenarija o njima, ne precizirajući njihove detalje. "Znate li čega se Vučić najviše plaši kod ovih protesta? Toga što čak i njegovi glasači podržavaju ove zahteve. čak i njegovi glasači podržavaju ove proteste", istakao je Lazović. On je najavio u sledećem periodu "različite vidove građanskih neposlušnosti" i uverava sve da je opozicija ujedinjenija nego ranije, kao i da se "oko svega dogovara".

Upitan da prrokomentariše tekuću sednicu Skupštine Srbije, on je rekao da opozicija želi da se „sa reči pređe na dela“.

„Mi bi, za razliku od poslanika vladajuće stranke, želeli da vidimo neka dela. Dosta nam je reči, jer je već sve rečeno. Jasno je da je neophodno okrenuti neki drugi list od onoga što se do sada dešavalo u našem društvu koje je napadnuto agresijom i nasiljem sa nacionalnih frekvencija. Ali, čini se da vlast po svaku cenu želi da zadrži svoje pozicije. I sada se to razvlači, verovatno da bi pokušali da uguše proteste, a mi bi da ih održimo i da dođe do promena“, kazao je Lazović.

Prema njegovim rečima, u trenutnoj situaciji vlasti odgovara da sednica Skupštine Srbije što duže traje, kao bi se otupela oštrica argumenata kako bi se smenio Gašić.

Povezane vesti

„Oni tu ne vide nikakav problem, a čovek nije ni trebao da bude ministar. Što se nas tiče, on bi trebalo da bude smenjen, a oni žele da umrtve tu ideju i da se izvuku“, ocenio je Lazović.

Upozorio je da vlast sa vremena na vreme bira mete iz javnog života koje tagetira. Kao primer, naveo je glumce, a sada upozorava da su to studenti.

Podsetio je i da je nedavno napadnut ispred parlamenta od strane bivšeg narodnog poslanika Srpske napredne stranke Janka Langure, i navodi da taj incident nije razrešen.

„Šta treba da se desi ako narodne poslanike sačekuju na stepeništu Narodne skupštine? Kako onda treba da se osećaju građani? Ja sam sve to prijavio“, navodi Lazović.

Ocenjuje da se među poslanicima SNS-a oseća nervoza kao i da „nije to SNS koji je bio moćan“. Za ponašanje vladajućih poslanika u skupštine kaže da je gluma, kao i to da kada se ugase kamere, ponašaju se potpuno drugačije.

„Oni se ne raspadaju, ali su nervozni. Biraju šta da kažu, i deluje mi kao da su našli neku vrstu ponašanja koja je potpuno stravična i grozna“, naglasio je sagovornik N1.

Nemanja Jovanović/Nova.rs

Ponovio je da pre raspisivanja izbora Vučić treba da ispune zahteve sa građanskih protesta.

„Smatramo da odmah treba ispuniti ove zahteve, pa onda možemo i o izborima da pričamo. Što se nas tiče, mislimo da izbore treba da treba odvojiti, da budu prvo beogradski, pa onda ostali. Jer ono što se dešava u Beogradu je potpuni debakl, destrukcija grada“, opisuje Lazović.

Komentarišući budućnost protesta, on je rekao da su predstavnici opozicije u svakodnevnom kontaktu i da dogovaraju sledeće poteze.

„Ja ne bih isključil da u nekom trenutku neće biti jedan veliki protest u Beogradu, koji će možda biti prekretnica, ne znam. Mi se dogovaramo svakodnevno o tome šta treba dalje raditi. Na stolu su neka tri scenarija. Za ovaj vikend će biti 28 gradova u kojima će se desiti protesti. To je veliki broj. Ono što je nam važno je da u lokalnim sredinama u kojima je teško biti javno protiv ove vlasti probudimo ljude i objasnimo o čemu se tu radi… Da budemo realni, nikakve promene nemojte da očekujete ukoliko nema ljudi koji bi da se bore. Ukoliko nema protesta, ukoliko nema odlučnosti, nema promena“, napomenuo je Lazović.

On je pozvao ljude da se uključe u borbu za promene u našem društvu i ponovio da ukoliko ne buide želje kod ljudi za proemenama, one se neće ni desiti.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare