Oglas

Ostavke na odbornička mesta podneli Vesić, Rade Basta, Vladeta Janković...

author
FoNet
20. jun. 2022. 10:26
>
11:18
1654880207-BG-GRADSKA-SKUPSTINA-PKG-1006-NEN20220610-184218915.mxf_.00_01_04_05.Still001-1024x576.jpg
N1 | N1

Na današnjoj sednici Skupštine grada Beograda usvojene su ostavke šestoro odbornika iz opozicionog i vladajućeg bloka.

Oglas

Ostavke su podneli predstavnik izborne liste koalicije "Moramo" Robert Kozma, predstavnici izborne liste Srpske stranke Zavetnici Dušan Stojiljković i Mladen Kočica i predstavnik izborne liste koalicije okupljene oko Stranke slobode i pravde Vladeta Janković.
Usvojene su i ostavke predstavnika liste "Aleksandar Vučić - Zajedno možemo sve" Gorana Vesića i predstavnika liste koalicije okupljene oko Socijalističke partije Srbije Radeta Baste.

Sednica gradskog parlamenta je u toku, a odbornici bi danas trebalo da izaberu novog gradonačelnika, zamenika gradonačelnika i članove Gradskog veća.

Srpska napredna stranke (SNS) za gradonačelnika je kandidovala Aleksandra Šapića, a za njegovu zamenicu predložena je Vesna Vidović.

Odbornci opozicije najavili su pre početka sednice da neće podržati Šapića

Sednicu Skupštine grada na kojoj se bira gradonačelnik pratite OVDE.

Teme

Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Pratite nas na društvenim mrežama