Počela vakcinacija studenata u studentskim domovima u Srbiji

Od danas počinje organizovana vakcinacija studenata u studentskim domovima širom Srbije. Direktorka Zavoda za zaštitu zdravlja studenata Marija Obradović izjavila je za N1 da je do sada vakcinisano oko 1.000 studenata sa posebnim potrebama, hroničnim bolestima, a vakcinisani su i studenti završnih godina medicine.
Oglas
Vakcinacija studenata u Beogradu danas će se odvijati u Studentskoj poliklinici u Krunskoj ulici, narednih dana i u studentskim domovima.
Studenti mogu da biraju između četiri vakcine koje su odobrene i dostupne u Srbiji.
Posebnih preporuka u vezi s tim koju vakcinu bi pre trebalo da prime nema, jer su sve odobrene za starije od 18 godina.
Obradović je rekla da postoji veliko interesovanje studenata za vakcinaciju ali je istakla i njihovu odgovornost prema poštovanju epidemioloških mera.
Vakcinacija i u Novom Sadu
Vakcinacija studenata počinje i u Novom Sadu i obavljaće se u Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenata, u okviru Kampusa.
Glavni tehničar Doma zdravlja Novi Sad Nenad Vukas rekao je za portal 021 da građani po pozivu eUprave idu na Novosadski sajam po drugu dozu vakcine proizvođača "Sinofarm" i vakcine "Sputnjik V", dok će građani koji dolaze bez poziva primiti vakcinu proizvođača "AstraZeneka".
"AstraZeneka" će biti ponuđena i studentima i oni mogu da odu na vakcinaciju tim cepivom bez poziva eUprave, naveo je Vukas.
Više vesti o kovidu-19 i posledicama pandemije u zemlji i svetu čitajte na stranici Koronavirus.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas