Oglas

Protest "Žena u crnom" zbog rata: Putine, dalje ruke od Ukrajine

author author
Sanja Sovrlić , N1 Beograd
26. feb. 2022. 12:20
>
19:22
Žene u crnom(1)
N1 | N1

U centru Beograda održan je protest koji je organizovala organizacija "Žene u crnom" zbog rata u Ukrajini. Sa protesta, na kom je bilo okupljeno oko 100 osoba, upućena je podrška ukrajinskom narodu i osuda napada Rusije.

Oglas

Okupljeni su nosili transparente na kojima je pisalo: "Putine, dalje ruke od Ukrajine", "Stop ratu u Ukrajini", "Žene u crnom protiv rata", javlja reporterka N1.

Skup je obezbeđivala policijska brigada, a učesnici su razvili i veliku zastavu Ukrajine, kao i veliku belu zastavu.

Pored organizacije "Žene u crnom" protestu su se pridružili Dobrica Veselinović i Radomir Lazović iz Ne davimo Beograd.

1645874529-zene-u-crnom-1024x576.jpg
N1 | N1



Na protestu su bili i građani Belorusije, Rusije i Ukrajine koji borave u Srbiji.

Učesnici protesta su pevali himnu, a uzvikivali su i "Putin ubica", "Rusi, Belorusi i Ukrajinci su zajedno protiv rata".

Protest "Žena u crnom" trajao je oko sat vremena posle čega su se razišli, a u Knez Mihailovoj ostali su ljudi sa ukrajinskom zastavom.

Tok događaja pratite u našem BLOGU UŽIVO.

Teme

Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Pratite nas na društvenim mrežama