
Od ukupnog broja registrovanih jahti u Crnoj Gori, najviše luksuznih plovila poseduju Rusi (118), a potom slede državljani Srbije sa 117, pokazuju poslednji podaci Uprava pomorske sigurnosti i upravljanja lukama, objavio je Forbes Crna Gora.
Iz Uprave za katastar i državnu imovinu za Forbes Crna Gora su rekli da nisu u saznanju da se u Crnoj Gori među vlasnicima jahti nalaze ruski državljani koji su pod sankcijama.
U registar jahti do avgusta ove godine upisano ih je ukupno 419, a od toga crnogorskim državljanima pripada 48.
Kad je reč o državljanima Srbije, među vlasnicima jahti registrovanih u Crnoj Gori su Rodoljub Drašković, vlasnik kompanije „Swisslion Takovo“, Milica Jovanović Mitrović, Goran Đaković, Milan Janjić, Vladimir Popović, suvlasnik kompanije Nelt Nebojša Šaponjić, Snežana Spasojević, Milan Colić…
Jedan broj jahti registrovan je na srpske kompanije Maxim Media, BLL Aqua doo Beograd, Smart Media, Eurolux CO, Granit Invest, Virom Group…
Pogledajte ceo spisak vlasnika jahti u Crnoj Gori: Vlasnici jahti u CG.
Kada su u pitanju građani BiH, njih 13 ima jahte u Crnoj Gori. Među njima su Goran Stanivuković i Fahrudin Radončić.
Prema crnogorskom Zakonu o jahtama, jahta je plovni objekat na motorni pogon ili jedra, koji može imati više od jednog trupa, namenjen i opremljen za duži boravak na moru, za razonodu, sport i rekreaciju, čija dužina je veća od sedam metara i koji se koristi za lične potrebe ili privrednu delatnost.
U izveštaju o radu Uprave pomorske sigurnosti za 2022. godinu navedeno je da je ukupna naknada za upis jahti u registar iznosila 38.823 evra. Za produženje sertifikata naknada je iznosila 15.088 evra, brisanje jahti iz registra 900 evra, a za tehnički pregled 16.387 evra.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas
Oglas