Student: Ostavka Miloša Vučevića - pokušaj da se smire stasti, ne izlazimo iz blokade dok svi zahtevi ne budu ispunjeni
„Ostavka Miloša Vučevića mi deluje kao pokušaj da se smire stasti - koje oni potpaljuju svaki dan“, izjavio je student Građevinskog fakulteta Aleksa Nešović. Govoreći o pozivu na dijalog koji je Aleksandar Vučić uputio studentima, on je naglasio da su studentski zahtevi „definisani“. „Jasno je svima da nećemo izaći iz blokada dok naši zahtevi u potpunosti ne budu ispunjeni“, rekao je Nešović.
Oglas
Posle 24-časovne blokade Autokomande, studenti su ponovo održali akciju "15 minuta tišine", u znak sećanja na 15 poginulih osoba u tragediji u Novom Sadu. Danas je premijer Srbije Miloš Vučević podneo ostavku. Jutros su u Novom Sadu pretučeni studenti.
„Što se tiče ostavke Miloša Vučevića, to mi deluje kao pokušaj da se smire stasti - koje oni pokušavaju da potpale svaki dan. Konstantno postoji neki narativ protiv studenata i građana koji podržavaju blokadu“, rekao je za N1 student Građevinskog fakulteta Aleksa Nešović.
Aleksandar Vučić i Miloš Vučević pozvali su juče studente na dijalog o njihovim zahtevima.
„Naši zahtevi su definisani i bila je i konkretizacija tih zahteva. Jasno je svima da studenti neće izaći iz blokada dok naši zahtevi u potpunosti ne budu ispunjeni“, naveo je Nešović.
"O daljim akcijama odlučivaće se na plenumima"
Rekao je da je blokada Autokomande „prošla u miru“.
"O daljim akcijama i blokadama ćemo odlučiti na plenumima. U međuvremenu ćemo nastavljati sa blokadama od 15 minuta na nekoj od raskrsnica u Beogradu“, rekao je za N1 student Građevinskog fakulteta Aleksa Nešović.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas