
Subotičanka S. S. P. (puno ime i prezime poznato redakciji) sa suprugom i prijateljicama je 15. marta u Beogradu pretrpela udar nečega o čemu se u javnosti govori kao o zvučnom topu. Dan kasnije obratila se Hitnoj pomoći u svom gradu, odakle su je hitno uputili u bilnicu gde joj je konstatovano lakše oštećenja uha. Sagovornica N1 kaže da je dobila terapiju, a za sada ni specijalista ORL ne može da joj kaže da li je oštećenje trajno ili ne.
Sagovornica N1 je ispričala da se 15. septembra u vreme 15-minutne tišine sa suprugom i prijateljicama nalazila na uglu Resavske i Ulice kralja Milana. Kako je ispričala, pre događaja, koji navodi kao zvučni udar, čula je zviždanje za koje kaže da nije tipično za pištaljke i koje joj je ličilo na nekakvu signalizaciju.
A potom je usledio zvuk koji opisuje kao motor vozila.
„Taj zvuk se brzo približavao i čuo se bat trčanja ljudi. Sklonili smo se u stranu, a muž je skočio na nas četiri da nas zaštiti. Svi smo doživeli istu senzaciju da moramo da se povučemo. Kada smo se okrenuli videli smo da nema ničega. Moj muž je rekao da je osetio kao da je košava proletela“, priseća se događaja na protestu u Beogradu pred kraj odavanja pošte nastradalima u padu nadstrešnice.
Prve tegobe koje je osetila bili su tahikardija i težina u nogama, dok je njena koleginica bila dezorijentisana i nije znala ni gde je, niti šta se desilo. „Znala je samo da je u Beogradu“, ističe sagovornica portala N1.
Događaj koji se desio i naterao prisutne u Ulici kralja Milana da se rastrče na dve strane opisuje kao napad na lični integritet, a reakciju prisutnih kao potrebu da se odbrane od nečega što nije viđeno.
Subotičanka kaže da su dan posle protesta počeli da se javljaju drugi simptomi – zujanje u ušima i glavobolja, koju nisu smirivali ni analgetici. Zbog toga je u nedelju uveče sa suprugom otišla u subotičku Hitnu pomoć gde je, dodaje, primljena prioritetno čim je rekla da dolazi zbog događaja na protestu u Beogradu.
„U Hitnoj su nas prioritetno primili i bili su prilično zabrinuti. Rekla sam da sam bila na protestu i nisam ni stigla da kažem tegobe, tehničar je pozvao doktorku“, priseća se naša sagovornica.

Ustanovljen joj je neuobičajeno nizak pritisak zbog čega je dobila infuziju, a zbog zujanja u ušima hitno je upućena na ORL Opšte bolnice u Subotici.
Sutradan je, ponovo kao prioritet, primljena kod specijaliste ORL koji je pregledom ustanovio da bubna opna nije oštećena, ali da je došlo do lakšeg oštećenja sluha kao posledice traume.
„Pitala sam samo da li je privremeno ili trajno. Lekar je rekao da ne može da kaže, dao mi je terapiju i da ćemo videti kako ću reagovati na terapiju“, kaže sagovornica portala N1.
Međutim, tu nije bio kraj. Na dan pregleda pojavile su se i vrtoglavice, za koje naša sagovornica kaže da su blage i javljaju se samo kada ustane, tako da joj ne remeti redovne aktivnosti.
Dodaje da je u bolnici srela poznanike koji su takođe bili na protestu. Ispričali su joj da su po pomoć lekara došli zbog neuroloških tegoba, uglavnom vrtoglavica, koje su imali posle takozvanog zvučnog udara.
„Najodvratniji osećaj u vezi svega ovoga je što sam doživela nagon za preživljavanjem, što sam automatski krenula da spasavam sebe i ljude oko sebe. Pitam se da li je moguće da se tako nešto desi. Da, u ovakvoj zemlji je moguće“, ističe naša sagovornica.
Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare