U Vlasotincu bandera posle asfaltiranja ostala na ulici, građanima - ne smeta
Bandera je posle asfaltiranja ostala na ulici u Vlasotincu. Kada su čelnici opštine obišli mesto radova u ulici Mihajla Pupina, usledili su brojni komentari na fotografiju, na kojoj se vidi kako se bandera našla na putu radovima. Na kraju je slepe ulice, pa građanima i ne smeta, a u opštini kažu da je ostala, jer procedura izmeštanja iziskuje duže vreme, a oni su iskoristili tople dane da završe radove.
Kako i samo ime kaže - ulična rasveta. Inače se, ipak, ne postavlja na ulici. U Vlasotincu - jeste.
"Ja satvarno ne znam. Nisam čuo za tako nešto", kaže jedan od prolaznika u Vlasotincu.
U želji da pomognu, Vlasotinčani preporučuju da pitamo poštara, vode nas i do pekare jer kažu da tu sigurno znaju. Međutim, ni u pekari nisu čuli.
Ipak, jedna od prolaznica kaže da je čula za to.
"Nešto sam videla na Fejsbuku, ali stvarno ništa ne znam", kazala je ona.
Inače, ta ulica asfaltirana je tek prošle nedelje, pa se zato o njoj više zna na društvenim mrežama nego u samom Vlasotincu.
Oni koji žive u ulici Mihajla Pupina kažu da su se porodice doseljavale i kuće gradile sedamdesetih godina dvadesetog veka. Od tada su čekali asfalt, pa ta jedna prepreka na njemu i to što je stavljan i oko bandere ne smeta nikom.
"Stvarno to nikome ne smeta", kaže Milorad, jedan od stanovnika ulice, i dodaje: "Pre asfaltiranja bilo tek nasipano samo, blato, nema ništa".
N1: Sad ste dobili pravu ulicu?
Milorad: "Samo nije još pravilna, nije izašla kako treba".
N1: I bandera je na njoj.
Milorad: "Dobro, bandera što ima ima, ali ona kad je postavljana sigurno je neki plan bio to da se uradi".
Jeste. Asfaltiranje ulice bilo je po planu, ali ne i bandera na njoj.
Nije neuobičajeno da građani gube živce zbog sporosti ili nereagovanja javnih i državnih preduzeća. U ovom slučaju izgleda da i oni nekad gube strpljenje jedni sa drugima.
Iz opštine su zahtevom tražili od Distribucije da banderu izmeste. Na kraju su, ipak, završili asfaltiranje oko nje, jer izmeštanje nisu dočekali.
"Pa neka zovu opet", predlaže Milorad, stanovnik ulice Mihajla Pupina.
Tako su opet i opet, ali godinama, morali da zovu stanovnici Šumarske ulice u Nišu.
"Gde nije bilo jedne bandere, već cela ulica. Bandere na sred ulice, vidite kako je deli. Kad bi bilo razdelno ostrvo, e to su bile bandere u Pasi Poljani", kaže novinarka Nova S Ivana Marković.
"Taksisti su znali ulicu po tome. Oni baš ne znaju imena svih ulica u prigradskim naseljima, ali zato kad kažete Šumarska oni kažu: 'Aha, ona sa banderama na sredini'. Ali je nekako uvek krajnji odgovor bio da postoje nerešeni imovinski odnosi i dok se to ne reši. A stvarno se na kraju ekspresno rešilo pred prošlogodišnje izbore", smatra novinarka Južnih vesti Tamara Radovanović.
Da probaju pred izbore, mogla bi da bude preporuka i za opštinu Vlasotince, odakle su Distribuciji poslali zahteve za izmeštanje bandera sa 11 ulica koje čekaju asfaltiranje.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas
Oglas