Oglas

(VIDEO) Grupa koja pešači ka Loznici prošla Noćaj, dva DJ-a zadužena za dobar ritam

author
N1 Beograd
07. maj. 2025. 17:51
Setnja srem
N1

Grupa studenata, srednjoškolaca i građana koja pešači ka Loznici stigla je do Noćaja i sada se kreće prema Bogatiću, a što je današnji cilj maršute. Međutim, ova grupa je pomalo nesvakidašnja jer su u njoj dvojica - di-džejeva koja su zadužena za dobro raspoloženje i dobar ritam.

Oglas

Ova grupa peške je jutros krenula iz Rume, a kako kažu, cilj njihovog trodnevnog hodanja je da prođu kroz mesta i sela gde studenti do sada nisu prošli. Navode, da bez obzira na to, imaju utisak da ipak svi znaju za studentsku borbu.

Kažu, da su doživeli nešto neverovatno kada je u jednom od mesta kroz koje su prolazili jedna žena izašla iz svoje kuće i posula cveće po putu.

Vreme je kažu dobro za pešačenje, nema kiše ali, kažu, ima komaraca.

I ova kolona bi bila možda kao i svaka druga, da u njoj nisuDositej srednoškolac i Neša, neformalni di-džejevi kolone.

"Ja sam krenuo sam iz Rume, maturant sam gimnazije, a ovde nas ima iz Inđije, Sremske Mitrovice, Rume... Ima nas 60-tak. Puštamo muziku preko blu tuta, uvek kada nema potrebe za nekim važnim obaveštenjima. Mi smo se svi ovde okupili da bi pritisli državu da ispuni studentske zahteve. Prolazimo kroz krajeve kroz koje niko do sada nije da svima poručimo da cela Srbija mora da se probudi i shvati da je ovo borba u kojoj treba svi da učestvujemo. Naša gimnazija je izašla iz blokade, ali ono što je najlepše je to što je sada odnos između naših profesora i učenika potpuno promenjen. Sada se bolje razumemo i kao drugari smo, a u školi je mnogo je lepa atmosfera. Krivo mi je što nismo uspeli da izguramo do kraja blokadu, ali postajemo studenti uskoro i nastavljamo", rekao je maturant Dositej, iz Sremske Mitrovice i mlađi DJ.

Njegov stariji DJ kolega je Neša.

"Gedao sam drugara koji je dolazio kod studenata da im napravi žurku, i odlučio sam da se i ja uključim, i da da ovu lepu studentsku ideju i mini revoluciju podržim. Da svi ljudi vide da je ova kolona nasmejana i da đuska. Muzika i đuskanje smanjuju napor i svi kažu da im je lakše da uz muziku pešače. Ove šetnje omogućuju ljudima da dođu u mesta o kojima su samo učili u školama, gledali na mapi. Sada su svi u kontaktu i bolje znaju kako "dišu" i jedni i drugi", rekao je DJ Neša.

Sve informacije o aktivnostima studenata pratite u našem BLOG-u uživo.

Teme

Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Pratite nas na društvenim mrežama