U kragujevačkoj Sokolani trenutno se obavljaju pripreme za snimanje materijala, iako je 10 dana spolja "opasana" trakama koje ukazuju na opasnost na objekat star 95 godina.
U velikoj fiskulturnoj sali Sokolane, koja je zastorom podeljena, nalaze se muzički instrumenti, reflektori, kamere i miksete.
Na zahtev policije, Komunalna milicija je ogradila trakom Sokolanu, ali Građevinska inspekcija grada Kragujevca još uvek nije fizički onemogućila ulaz u Sokolanu, pa se ona i dalje koristi.
Kako je portal N1 ranije pisao, u zgradi Sokolane, koja se nalazi u kragujevačkom naselju Stara radnička kolonija, uprkos traci sa upozorenjem, čim padne mrak ori se graja na treningu dečaka nižih razreda osnovne škole.
Zgrada je izgrađena 1929. godine i cela je od drveta, kao jednospratna velika baraka. Rekonstrukcija nije rađena skoro nikada za 95 godina koliko ima „stara dama“.
Samo je 1999. godine okrečena spolja. Nešto kasnije rađena je krovna pokrivka objekta, u vreme vlasti gradonačelnika Veroljuba Verka Stevanovića. Do pre desetak godina na spratu Sokolane bile su prostorije Mesne zajednice Stara radnička kolonija i gradskog odeljenja biblioteke. Sprat Sokolane je zaključan, ne koristi se, a sredinom terase dominira rupa u drvetu prečnika tri metra. Biblioteka i mesna zajednica prebačene su u zgrade udaljene 200 metara, koje su izgrađene na mestu srušenih baraka, po čemu je Kolonija bila prepoznatljiva.
Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi ko će ostaviti komentar!