VJT u Beogradu predložilo pritvor za 42-godišnjaka: Provalio u kuću, pa pucao tokom bekstva

Više javno tužilaštvo u Beogradu (VJT) predložilo je Višem sudu da odredi pritvor 42-godišnjem muškarcu, osumnjičenog da je upao u kuću oštećenog, te da je tokom aktiviranja alarma i bekstva pucao iz neovlašćenog vatrenog oružja, saopšteno je.
Oglas
Sumnja se da je Ivan P. 28. septembra, u periodu između 1.30 i 2 časa, noseći vatreno oružje sa pripadajućom municijom, došao na adresu kuće, preskočio kolsku kapiju, pa zatim demontirao kamere za video nadzor i spoljnu jedinicu alarmnog sistema, te je tom prilikom aktivirao alarm, navodi se u saopštilo je VJT.
Vlasnik kuće D.S. je uočio osumnjičenog, kako se navodi, u trenutku kada je bežao ka zadnjem delu dvorišta i povikao mu da stane, nakon čega je Ivan P. iz oružja koje je nosio sa sobom ispalio dva projektila.
Njemu se na teret stavlja kivično delo Nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija, a biće preduzete, navodi VJT, i dokazne radnje u pravcu utvrđivanja elemenata krivičnog dela Teška krađa.
Tokom saslušanja u VJT osumnjičeni je negirao izvršenje krivičnog dela i izneo je svoju odbranu.
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas
Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?
Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare
Oglas