Oglas

Bez zvaničnih informacija

Vrtiću "Pionirski grad" u srcu Košutnjaka preti rušenje, iako je u dobrom stanju - roditelji neće "lepši i veći vrtić"

author
N1 Beograd
18. jul. 2025. 08:54

Zbog toga što je Opština Rakovica povukla zahtev za upis vrtića "Pionirski grad" u katastar, roditelji strahuju da bi uskoro mogli da ostanu bez još jednog državnog vrtića, a preko društvenih mreža saznali su da bi mogao biti srušen. Ovaj objekat, koji se nalazi u Košutnjaku, u srcu šume, je, kako se uverila ekipa N1 u veoma dobrom stanju, a prema nezvaničnim informacijama rakovičkih odbornika, u planu je da tu nikne neki komercijalni objekat.

Oglas

Majka dvoje dece koja idu u ovaj vrtić kaže za N1 da vrtić koji se nalazi u srcu šume pruža deci mogućnost da od samog dolaska do odlaska kući budu u kontaktu sa prirodom, "sa ljudima koji rade sa njima maksimalno povećeno, upravo čineći da deca zavole prirodu, da žive sa njim, što je danas jako retko, jer je prirode, nažalost, sve manje i nema alternativu u bilo kakvom betonskom vrtiću, među nekim zgradama koji nam nude kao neku navodnu alternativu".

Dodaje da su za eventualno rušenje vrtića saznali preko društvenih mreža, kao i da nisu dobili nikakvu zvaničnu informaciju od uprave vrtića.

Kaže i da su juče saznali da je pre nekoliko dana razrešena i direktorka predškolske ustanove Rakovica, što je unelo dodatnu zabrinutost.

Prema njenim rečima, takođe nezvanično su saznali da se na toj lokaciji planira izgradnja sportsko-rekreativnog centra i neki komercijalni objekti.

Stoga su pokrenuli peticiju, koju je, prema rečima majke, potpisalo oko 3.000 ljudi, i cilj je da kada je potpiše još više njih, bude predata nadležnima.

Navodi i da ni zaposleni nemaju nikakve zvanične informacije.

"Mi smo praktično ni na nebu ni na zemlji što se tiče neke budućnosti. Da li će nas izmestiti negde, da li će decu izmestiti, da li će uopšte doći do rušenja ovog vrtića, što bi bilo stvarno katastrofa, ne znam", ocenjuje i dodaje da je ovo vrtić u koji deca ne dolaze uplakana.

Kaže i da su na jednoj sednici Skupštine opštine pokušali da postave sva ova pitanja, ali na prvoj najpre nisu hteli da ih puste, a kad su ušli, nije bilo kvoruma, te sednica nije ni održana, "tako a praktično nismo imali priliku da postavimo nikakva pitanja".

"Na sledećoj sednici koja se održala mesec dana kasnije malo je promenjena priča, odnosno na to da oni žele bolji, lepši i veći vrtić da nam sagrade. Međutim, mi roditelji, zaposleni, a na kraju krajeva i decu ako bi pitali, ne želimo bolji, lepši i veći vrtić, želimo baš ovakav kakav jeste", ističe.

Teme

Koje je vaše mišljenje o ovoj temi?

Pridružite se diskusiji ili pročitajte komentare

Pratite nas na društvenim mrežama